• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

warszawska_przetarg_290

Nie ma chętnych do przebudowy ul. Warszawskiej

20 września 2022

Dziś wyznaczono termin otwarcia ofert dotyczących rozbudowy i modernizacji ul. Warszawskiej w Radomiu. Nic z tego nie wyszło, bo nikt się nie zgłosił.

Miasto chce gruntownie przebudować ul. Warszawską, od ronda Narodowych Sił Zbrojnych (popularnie zwane „warszawskim”) do granic miasta (do ul. Rataja). Pisaliśmy o tym, można zapoznać się tutaj – https://radommoto.pl/artykul-122424-czy-tak-ma-wygladac-ul-warszawska-miasto-czeka-na-opinie-mieszkancow.html.

Prawie 300 zapytań

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji chciał, żeby dawna krajowa „siódemka”, a obecnie droga wojewódzka nr 735, została wykonana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zarezerwował na to 80 mln zł, z czego 76 mln zł jest zabezpieczeniem z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

W skrócie, przebudowana ul. Warszawska ma mieć, dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w kierunkach, a do tego drogi odbarczające po obu stronach jezdni drogi i chodniki z drogami rowerowymi. Już nam nasuwało się pytanie, czy ze względów bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz poruszających się pojazdów, głównie dużych pojazdów dojeżdżających do znajdujących się tam firm będzie to bezpieczne rozwiązanie. Czy takie pojazdy będą miały wystarczająco dużo miejsca, żeby się „złożyć” wjeżdżając na i wyjeżdżając z posesji?

Pierwszy termin otwarcia ofert wyznaczono na 22 lipca. Jednak ze względu na dużą liczbę zapytań od firm zainteresowanych przebudową i koniecznością odpowiedzi na nie, datę przesunięto.

Okazało się, że nie wpłynęła ani jedna propozycja.

Pomysł MZDiK na skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Aleksandrowicza
Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt