• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios_290_1

Filmowa jesień w kinie Helios!

15 września 2022

Kina Helios ponownie szykują dla widzów weekendową niespodziankę. Tym razem, w postaci przedpremierowych seansów filmu „Johnny”, który swoją premierę miał kilka dni temu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film „Johnny” powalczy w konkursie głównym o Złote Lwy. To poruszająca biografia księdza Jana Kaczkowskiego i opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan, a ekranie partnerują im m.in. Anna Dymna, Witold Dębicki i Maria Pakulnis.

Piątkowa premiera to spotkanie na dużym ekranie z Małgorzatą Kożuchowską i filmem „Zołza”. Zabawna i wzruszająca historia wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą. Przewrotna komedia oparta na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych polskich filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”). To film pełen ciętego, autoironicznego i inteligentnego humoru w gwiazdorskiej obsadzie!

Druga z premier to kino familijne i powrót znanego wszystkim podróżnika imieniem „Guliwer”. Ten sławny poszukiwacz przygód zostaje ponownie wezwany na pomoc do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Jak potoczy się ta przygoda?

Na ekranach sieci kin Helios widzowie będą mogli zobaczyć kawałek polskiej historii w filmie „Orlęta. Grodno ’39”. 1 września zamiast do szkół młodzież wraz z mieszkańcami Grodna podejmują heroiczną walkę z rosyjskim najeźdźcą. To dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami głównego bohatera Leona i jego przyjaciół, dla których rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania.

W repertuarze Helios widzowie znajdą dwie polskie komedie i choć obie z przeciwległych biegunów to w równym stopniu trafiają w punkt. „Szczęścia chodzą parami” to zwariowana komedia romantyczna o życiowym pechu, który doprowadza głównego bohatera do… miłości jego życia. „Kryptonim Polska” to komedia jakiej nie było do tej pory w polskim kinie pełna zaskoczeń i współczesnych absurdów, a jednak wplatająca w to miłość dwojga ludzi ze zwalczających się środowisk. 

17 i 18 września w Kinach Helios najmłodsi widzowie ruszą w podróż z Tedim nieustraszonym poszukiwaczem przygód, a będzie to wyprawa pełna mumii, piramid, szybkich zwrotów akcji oraz porządnej dawki humoru, która z pewnością obudzi we wszystkich ducha poszukiwacza przygód. Przed seansami filmu „TEDI i szmaragdowa tablica” na widzów czekają quizy i zagadki do rozwiązania oraz filmowe nagrody!

19 września to ważna data na repertuarowej mapie kin Helios bowiem tego dnia w ramach cyklu Kino Konesera Giuseppe Tornatore wieloletni przyjaciel Ennio Morricone, zabierze widzów w piękną, osobistą podróż szlakiem życia i dokonań muzycznych dla świata filmu. Film „Ennio” to blisko trzygodzinna wyprawa, która poruszy serca niejednego widza, a prawdziwych fanów kina i muzyki zabierze na jeszcze jedno spotkanie z Mistrzem!

22 września cykl Kultura Dostępna przeniesie widzów w sam środek gangsterskich porachunków za sprawą filmu „Krime Story. Love Story”. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opisana w książce rapera Marcina „Kaliego” Gutkowskiego, jest jak współczesna ekranizacja „Romea i Julii”. Miasto gniewu, a w nim dzielnica, w której nikt nie ma lekko… Doborowa obsada i muzyka to mocne atuty tego filmu.

Po szczegółowe informacje dotyczące repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów pojedyncze zaproszenia na filmy z cyklu Kino Konesera i Kultura Dostępna.

Kino Konesera: Ennio (2D/napisy – od 16 lat) – 19.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Krime Story. Love Story (2D/PL – od 15 lat) – 22.09 godz. 18:00

Wejściówkę można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu, który chcecie obejrzeć na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku).

Osoby, które od nas otrzymają informację zwrotną, odbiorą wejściówki w kasach kin (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Jedna osoba może zdobyć jedną wejściówkę na film.

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Przedpremiera:

Johnny (2D/PL – od 13 lat)

Premiery:

Zołza (2D/PL – od 15 lat) 

Guliwer (2D/dubbing – od 4 lat)

Projekty Specjalne:

Helios dla Dzieci: Tedi i szmaragdowa tablica – seanse z konkursami (2D/dubbing – od 5 lat) – 17.09 i 18.09 godz. 10.30 i 12.30

Kino Konesera: Ennio (2D/napisy – od 16 lat) – 19.09 godz. 18.00

Filmowy Uniwersytet Trzeciego Wieku: Zołza (2D/PL – od 15 lat) – 21.09 godz. 17.00

Kultura Dostępna: Krime Story. Love Story (2D/PL – od 15 lat) – 22.09 godz. 13:00 i 18:00 

Pozostałe tytuły:

Trzy tysiące lat tęsknoty (2D/napisy – od 15 lat)

King. Mój przyjaciel lew (2D/dubbing – od 6 lat)

Bodies Bodies Bodies (2D/napisy – od 15 lat)

Orlęta. Grodno’39 (2D/PL – od 15 lat

Szczęścia chodzą parami (2D/PL – od 13 lat)

Kryptonim Polska (2D/PL – od 15 lat)

Pies w rozmiarze XXL (2D/dubbing – od 7 lat)

DC Liga Super-Pets (2D/dubbing/ATMOS – od 6 lat)

Minionki: Wejście Gru (2D/dubbing – b.o.)

Top Gun: Maverick (2D/napisy/ATMOS – od 13 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 16-22.09.2022 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

'kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt