• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

hulajnoga_290

Pani na hulajnodze potrąciła pieszą

14 września 2022

Zderzenie pieszej z jadącą na hulajnodze

Jedna pani szła i rozejrzała się dochodząc do przejścia na ścieżce dla rowerów. Kobieta jadąca ścieżką na elektrycznej hulajnodze nie zwolniła i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Piesza została potrącona. Trafiła do szpitala.

Wypadek zdarzył się w Zielonej Górze, ale powinien być przestrogą i zwrócić uwagę na właściwe zachowanie pieszych i osób korzystających z elektrycznych hulajnóg.

Do zdarzenia doszło we wtorek, na jednej z ulic Zielonej Góry. Piesza szła chodnikiem, wzdłuż ścieżki rowerowej, którą miała po swojej lewej ręce. Gdy dochodziła do przejścia dla pieszych – pasy są wymalowane na ścieżce – nie spojrzała się w lewo i weszła na nie. Nie zdążyła zrobić dwóch koków jak wjechała w nią pani na hulajnodze elektrycznej, która również nie zachowała ostrożności, dojeżdżając do przejścia. Piesza został potrącona, upadła i uderzyła głową o asfalt. Trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie kości.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu.

Pamiętajmy!

Po raz kolejny trzeba przypomnieć o zasadach przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pieszym, żeby przed wejściem na przejście zawsze wcześniej upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Nawet jeśli ma pierwszeństwo, to powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem: samochodem, rowerem czy hulajnogą, pieszy odnosi poważniejsze obrażania.

Użytkownikom hulajnóg, że limit prędkości na ścieżce lub jezdni wynosi 20 km/h (poruszanie hulajnóg jest dozwolone na jezdni,  gdy brak jest ścieżki dla rowerów, a na jezdni wolno jechać z prędkością maksymalną 30 km/h).

Podczas jazdy po chodniku użytkownik hulajnogi musi jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.

Kierującym pojazdami, żeby zawsze zachowywali szczególną ostrożność i zwalniali dojeżdżając do przejść dla pieszych. Pośpiech i brak wystarczającego skupienia prowadzą do nieostrożności, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Roman Furciński, film i zdjęcia: Lubuska Policja

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt