• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios_kino2_290

Wrześniowe propozycje filmowe w kinie Helios!

8 września 2022

Zbliżający się weekend z pewnością wywoła uśmiech na twarzach kinomanów czekających na filmowe emocje. W najbliższym tygodniu zaplanowano aż cztery premiery.

Kina Helios przygotowały weekendową niespodziankę w postaci pokazów przedpremierowych najnowszej animacji „TEDI i szmaragdowa tablica”. Największym marzeniem Tediego jest akceptacja przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Pierwsza z czterech premier, które pojawią się na ekranach kina Helios w Radomiu 9 września to najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza „Orlęta. Grodno ’39”. Pierwszy film o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku, przedstawia historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej z rosyjskim najeźdźcą. To dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastolatka, Leona.

Kolejna premiera to horror „BODIES BODIES BODIES”. Grupa znajomych spędza weekend w oddalonej od cywilizacji luksusowej posiadłości. Kiedy tracą zasięg w telefonach, z nudów rozpoczynają niewinnie brzmiącą grę, która zmienia się w krwawe szaleństwo.

Wśród nowości jest również kino familijne – „King: Mój przyjaciel lew” to pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przebojowej nastolatce, jej odrobinę mniej rozgarniętym bracie i… małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń.

Jeden z największych wizjonerów kina George Miller, twórca m.in. serii „Mad Max”, przedstawia zapierającą dech w piersiach opowieść o tym, że mimo wszystko warto mieć marzenia. Bohaterką filmu „Trzy tysiące lat tęsknoty” jest dr Alithea Binnie, zajmująca się analizowaniem podań i baśni. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń…

Poza premierami na ekranach Heliosa dwie kolejne polskie produkcje – zwariowana komedia romantyczna „Szczęścia chodzą parami” oraz „Kryptonim Polska”. Ogrom śmiechu, szybka akcja, niewybredny żart i zero hamulców – to wszystko czeka na widzów, którzy obejrzą ten film.

Na młodych widzów czeka również spora dawka humoru w animowanej komedii „JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM”. Warto zobaczyć również pozostałe animacje – „Minionki: Wejście Gru”„Pies w rozmiarze XXL” oraz „DC Liga Super- Pets”.

Wciąż zapraszamy na „AFTER 4. Bez siebie nie przetrwamy”. Związek Tessy i Hardina zostanie wystawiony na ciężką próbę, gdy na jaw wyjdą tajemnice rodzinne i skrywane sekrety.

„Gdzie śpiewają raki” to wyjątkowa podróż, pełna emocji i wzruszeń, historia wrażliwej dziewczyny Kyi, porzuconej w młodości przez własną rodzinę i dorastającej samotnie na bagnach.

Seanse w Sali Dream z dźwiękiem Dolby Atmos to doskonała okazja, by śledzić powietrzne zmagania dzielnych pilotów w filmie „Top Gun: Maverick”.

9 września kina Helios zapraszają na kolejny Maraton Filmowy. To będzie noc z czterema horrorami, których zadaniem jest… wystraszyć wszystkich widzów. Na początek długo wyczekiwana premiera “BODIES BODIES BODIES”, następnie dwie przedpremiery tego wieczoru – “SIEROTA. NARODZINY ZŁA” i klimatyczny “THE TWIN”. Na koniec film, który przeraża, wzrusza i nie pozwala o sobie zapomnieć – “PISKLĘ”.

11 września na Milusińskich czeka kolejna niedzielna wyprawa do kina. Filmowe Poranki przygotowały spotkanie z uroczym bohaterem – to „Króliczek Bing” i godzina wesołych przygód na dużym ekranie. Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają jak zawsze konkursy i zabawy na sali kinowej.

12 września w ramach cyklu Kino Konesera zostanie wyświetlony chwytający za serce dokument „Truflarze”. Bohaterowie filmu to grupa uroczych włoskich staruszków dla których trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów wraz ze swoimi wiernymi psami.

15 września cykl Kultura Dostępna uruchomi filmową machinę czasu, która przeniesie widzów do lat 70-tych, aby poznali historię trudnej miłości rozkwitającą w niełatwych czasach. Bowiem „Marzec ’68” to protesty studenckie wywołane zakazem wystawiania „Dziadów” i przemówienia Gomułki, które przesądziły o represjach i masowej emigracji…

Po szczegółowe informacje dotyczące repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów pojedyncze zaproszenia na filmy z cyklu Kino Konesera i Kultura Dostępna.

Kino Konesera: Truflarze (2D/PL – od 12 lat) – 12.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Marzec’68(2D/PL – od 15 lat) – 15.09 godz. 18:00 

Wejściówkę można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu, który chcecie obejrzeć na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku).

Osoby, które od nas otrzymają informację zwrotną, odbiorą wejściówki w kasach kin (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Jedna osoba może zdobyć jedną wejściówkę na film.

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Premiery:

Trzy tysiące lat tęsknoty (2D/napisy – od 15 lat)

King. Mój przyjaciel lew (2D/dubbing – od 6 lat)

Bodies Bodies Bodies (2D/napisy – od 15 lat)

Orlęta. Grodno’39 (2D/PL – od 15 lat)

Projekty Specjalne:

Maraton Horrorów – 09.09 godz. 23.00

Helios dla Dzieci: Filmowe Poranki: Króliczek Bing, cz. 1 (2D/dubbing – b.o.) – 11.09 godz. 10.30

Helios na scenie: Andre Rieu. Niech znów nastaną szczęśliwe dni (2D/PL – od 13 lat) – 11.09 godz. 13.00

Kino Konesera: Truflarze (2D/PL – od 12 lat) – 12.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Marzec’68(2D/PL – od 15 lat) – 15.09 godz. 13:00 i 18:00 

Pozostałe tytuły:

Szczęścia chodzą parami (2D/PL – od 13 lat)

Kryptonim Polska (2D/PL – od 15 lat)

After 4. Bez siebie nie przetrwamy (2D/napisy – od 15 lat)

Jak zostałem Samurajem (2D/dubbing – od 6 lat)

DRAGON BALL SUPER: Super Hero (2D/napisy – od 10 lat)

Gdzie śpiewają raki (2D/napisy – od 15 lat)

Pies w rozmiarze XXL (2D/dubbing – od 7 lat)

Bullet Train (2D/napisy – od 15 lat)

DC Liga Super-Pets (2D/dubbing/ATMOS – od 6 lat)

Minionki: Wejście Gru (2D/dubbing – b.o.)

Top Gun: Maverick (2D/napisy/ATMOS – od 13 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 09-015.09.2022 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt