• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

agresywny_290

Zajął niewłaściwy pas, był agresywny

9 sierpnia 2022

Zwrócenie komuś uwagi, że łamie przepisy może narazić na bardzo nieprzyjemne sytuacje i groźby. Doświadczył tego jeden z naszych internautów. – Zastanawiałem się, czy kierowca ciężarówki nie wysiądzie i dojdzie do rękoczynów – powiedział.

Jeden z naszych stałych internautów opisał sytuację, której doświadczył dzisiaj przed południem.

Według jego relacji, dojeżdżał al. Wojska Polskiego do ronda Popiełuszki, lewym pasem, bo zamierzał skręcić w ul. Kozienicką w stronę miasta. Przed nim jechała ciężarówka, prawym pasem. Oznakowanie na pasach wyraźnie wskazuje, który pas należy zająć, żeby zjechać z ronda. Z prawego można zjechać pierwszym zjazdem, w kierunku Lublina, lub drugim, w kierunku Kozienic.

Kierowca ciężarówki zajął prawy pas…,
na rondzie włączył lewy kierunkowskaz.

– Wjeżdżając na rondo jechaliśmy obok siebie. W pewnym momencie, gdy minęliśmy pierwszy zjazd, zauważyłem, że w ciężarówce migały lewe kierunkowskazy. Bałem się, że jej kierowca mnie nie zauważy i uderzy w moje auto. Zatrąbiłem, żeby go ostrzec – opisał zdarzenie. – Zjechaliśmy w ulicę Żółkiewskiego, a ja później zająłem pas do skrętu w ulicę Kozienicką. Nagle, szofer z ciężarówki wychylił się i zaczął do mnie krzyczeć. Nie docierało do niego, że z prawego pasa objeżdżał rondo. W pewnym momencie nawet zatrzymał swój pojazd, zatamował ruch i zaczął być agresywny. Zastanawiałem się czy nie wysiądzie i zamierza mnie bić. Czy już nikomu nie można zwrócić uwagi, nawet w dobrej wierze i w kontekście bezpieczeństwa?

Nagle wychylił się z kabiny i zaczął być agresywny
Zatrzymał ciężarówkę nie zważając, że tamuje ruch

Tym razem, skończyło się na tak, że każdy pojechał w swoją stronę. Jednak zachowanie kierowcy ciężarówki pokazuje, że za kółkiem można spotkać ludzi, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego i nie szanują innych. Niestety, agresywnych kierowców można spotkać wszędzie. A czy nie lepiej czyjąś uwagę skwitować uśmiechem i gestem ręki. Życzymy, żebyście takich spotykali.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński, fot. od internauty

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt