• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • kajtek_baner_1300x260

Autoturystyka

caprese_290

Caprese – miejsce, do którego chce się wracać

8 sierpnia 2022

Jeżeli będziecie w Limanowej szukali miejsc z dobrym jedzeniem, to takie są znajdziecie. Restauracja Caprese jest na szczycie tej listy.

Limanowa ma kilka lokali, w których można zjeść dobry posiłek. Dobre wrażenie sprawiła m.in. Karczma „Matras”, ale najlepsze restauracja „Caprese”, w centrum miasta, blisko Rynku.

„Caprese” specjalizuje się we włoskiej kuchni i robi naprawdę dobre dania. Właścicielka, przez kilka lat mieszkała we Włoszech i tam, z mężem prowadzili tego typu restaurację. Kilka lat temu postanowili taki biznes otworzyć w Polsce, w Limanowej.

Restauracja mieści się w piętrowym budynku. W środku jest 10-12 stolików (w przypadku większej grupy, można je złączyć do wspólnego biesiadowania). Jest czysto, schludnie. O włoskim klimacie świadczą również zdjęcia i fotografie z różnych rejonów Italii.

Caprese to miejsce, które śmiało możemy polecić.

W Caprese znajdziecie dania kuchni włoskiej. A kuchnię włoską Polacy lubią i to nawet bardzo. W karcie dań są, m.in.: pizze, tagliatelle, funghi, penne, risotto.

Pizze to jedno z ulubionych dań nastolatków i młodzieży. Bardzo nam smakowały robione na cienkim cieście. Są wyrabiane z włoskiej mąki. Jeśli chodzi o dodatki, w sam raz.

Nasze kubki smakowe zostały mile połechtane penne ala Siciliana i tagliatelle con salmone e panna. To pierwsze, to makaron z bakłażanem, w sosie pomidorowym i serem mozzarella. Drugie to również makaron, z łososiem wędzonym, w sosie śmietanowym. Oba dania świetne i można je jeść na zmianę, co drugi dzień. Chociaż to nie wszystko, bo kusi – i to skutecznie – salmone al l’erbe fini. To łosoś pieczony z włoskimi ziołami, ziemniakami i sałatą. Danie, pierwsza klasa.

Pizza – ulubione danie nastolatków i młodzieży
Na pierwsze danie polecamy krem z pomidorów lub krem z dyni piżmowej.

Konkurencję stanowi polo al curry, czyli filet z kurczaka w sosie curry, pikantne z ryżem arbrorio (lub frytkami).

I jedno, i drugie danie jest warte smakowania. Chyba, że ktoś nie przepada za rybami, to wybór jest prosty.

Caprese polecamy wszystkim, którzy będą szukali dobrego jedzenia w Limanowej i okolicach. Jest czysto, smacznie, jest miła obsługa. Można telefonicznie zarezerwować sobie stolik i dania.

A, i jeszcze jedna ważna informacja. Tu nie ma „paragonów grozy”. Ceny są przystępne i na kieszeń czteroosobowej rodziny.

W poniedziałek jest nieczynne.

Ocena jest subiektywną opinią. Byliśmy „tajemniczym klientem”, nie korzystaliśmy z żadnych rabatów lub promocji. Opisujemy miejsca, które warto polecić do zwiedzenia, odpoczynku lub spożycia posiłku.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • kajtek_baner_1300x260

Kontakt