• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

groszowice_przejazd_290

Remont torów w powiecie radomskim

5 sierpnia 2022

Możecie napotkać utrudnienia na przejazdach kolejowych na trasie Radom – Jedlnia-Letnisko. Wymieniane są tory w pięciu takich miejscach.

Na pięciu przejazdach i drogach dojazdowych na odcinku Jedlnia-Letnisko – Radom, tj. na ul. Chorzowskiej w Radomiu, w Rajcu Poduchownym, w Antoniówce, Radomiu-Natolin i na ul. Kolejowej w Jedlni-Letnisko wymieniane są tory, nawierzchnia i system odwodnienia. Na szlaku pracuje podbijarka, która wyrównuje powierzchnię nowych szyn.

Prace na 12-kilometrowym odcinku między Jedlnią-Letnisko a Radomiem rozpoczęły się pod koniec czerwca.

– Maszyna PUN, czyli pociąg do potokowej wymiany nawierzchni kolejowej, wymienił jeden tor. Są nowe podkłady, szyny, oczyszczono i uzupełniono podsypkę z tłucznia. Teraz na szlaku pracują maszyny, które regulują i stabilizują nowy tor – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Efektem robót będzie możliwość jazdy z prędkością 120 km/h na remontowanym odcinku. Przed remontem pociągi jeździły 90-100 km/h. Podróże po nowym torze będą cichsze i bardziej komfortowe.

Prace wykonywane w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych, wymagają wprowadzenia zmian w komunikacji autobusowej oraz powodują utrudnienia w komunikacji pojazdów prywatnych.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Wartość inwestycji to ok. 18 mln zł (z budżetu własnego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.).

Prace planowane są do września 2022 roku.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt