• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

poranna5_290

Zamknięty jest odcinek ul. Porannej

4 sierpnia 2022

Nie przejedziecie ul. Poranną, po zachodniej jej części – od ul. Lubelskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Niklową. Kierowcy ratują się objazdem na gruntowym odcinku. To odcinek, którego Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie chce wyrównać.

Od rana, na odcinku ul. Porannej, między ulicami Lubelską a Niklową trwa naprawa nawierzchni jezdni w kilku punktach. Ponieważ jest to robione na całej szerokości, zamknięto cały wspomnianej odcinek.

Będą progi zwalniające

Utrudnienia mają potrwać do końca dnia. Tak się dowiedzieliśmy od pracowników podwykonawcy robót.

Otrzymaliśmy również informację w tej sprawie z MZDiK.

„(…) Wodociągi Miejskie w Radomiu zgłosiły potrzebę zamknięcia fragmentu ulicy Porannej od ulicy Lubelskiej do miejscowości Sadków-Górki w celu dokończenia swojej inwestycji. Obecne prace polegają na budowie – zgodnie z wcześniej zatwierdzonym projektem – pięciu progów zwalniających. Odcinek, o którym mowa, jest pozbawiony chodników (nie ma tam miejsca na ich wybudowanie), dlatego w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, szczególnie w okolicach hotelu, przedszkola i ogródków działkowych, wykonawca Wodociągów Miejskich został zobowiązany w ramach całej swojej inwestycji do budowy wspomnianych progów. Zgodnie z harmonogramem, ma na to czas do 28 sierpnia, ale oczywiście – jeżeli zakończy te roboty wcześniej – będzie również mógł wcześniej zgłosić je do odbioru końcowego (…), wyjaśnia MZDiK.

Po dołach, wymijanie na ścisk

Cały ruch odbywa się gruntowym odcinkiem ul. Porannej, od wysokości z ul. Niklową w kierunku al. Wojska Polskiego.

– Jak to jest? Drogi nie chcą nam poprawić, wyrównać, ale nie objazd puszczają tędy? Od samego rana jest duży ruch – mówią mieszkańcy (wiadomość do wiadomości redakcji) tej części ul. Porannej.

Ludzie nawiązują do odpowiedzi MZDiK, że gruntowy odcinek ul. Porannej jest drogą prywatną, więc nie poprawi, ani nie wyrówna nawierzchni (można przeczytać tutaj). Rzecznik MZDiK potwierdził nam, że gdyby ludzie ustawili barierki blokujące przejazd, zrobiliby to zgodnie z prawem.

– Możemy ustawić barierki, ale ludzie by nas chyba rozszarpali – powiedzieli mieszkańcy. – Samochody coraz bardziej rozjeżdżają drogę, a niektóre, podczas wymijania się, wjeżdżają i niszczą pole uprawne.

MZDiK nie ma czasu

Przez kilka godzin próbowaliśmy się skontaktować z dyrektorami MZDiK, Piotrem Wójcikiem i Piotrem Szałasem (rzecznik jest na urlopie). Niestety, nie mieli czasu, żeby z nami porozmawiać o ważnej dla mieszkańców ul. Porannej sprawie. Nawet 5-minutowa rozmowa nie była możliwa. W zamian otrzymaliśmy odpowiedź, którą przytoczyliśmy powyżej.

Czy MZDiK dalej uważa, że to nie jego sprawa, że samochody jeżdżą objazdami po gruntowym odcinku ul. Porannej?

I jak to w końcu jest z własnością tego odcinka? Znaleźliśmy uchwałę Rady Miejskiej, w której załączniku jest wyraźnie zaznaczone, że jest to droga gminna (na zdjęciu poniżej, zaznaczona na zielono).

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt