• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

piesze_290

Spacer wśród pędzących aut

3 sierpnia 2022

Kierowcy samochodów jadący S7 przecierali oczy ze zdumienia widząc maszerującymi drogą, kobietę z dziewczynką. Zachowanie pieszych było bardzo nieodpowiedzialne. Obok przejeżdżały pojazdy z prędkością 90-120 km/h.

Taki szokujący obrazek widzieli ci, którzy wczoraj rano jechali S7 w kierunku Warszawy, kilka kilometrów przed Tarczynem. Kobieta szła z ok. 10-12-letnią dziewczynką lewą strona jezdni, pasem awaryjnym, przy barierkach. Od pędzących z prędkością 120 km/h aut dzieliło je tylko ok. 2 m, a może nawet mniej, bo szły one obok siebie. Dlaczego znalazły się na tej drodze, nie wiadomo. Na kilkukilometrowym odcinku do Tarczyna, nawet po zjeździe z S7, na poboczu nie było żadnego stojącego auta. Gdyby ta było, można było przypuszczać, że nastąpiła jakaś awaria w pojeździe, którym się poruszały.

Zachowanie kobiety z nastolatka nie było rozsądne. Nietrudno sobie wyobrazić na jakie niebezpieczeństwo by się naraziły, gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia w ich pobliżu. Tylko droga hamowania pojazdu jadącego z prędkością 120 km/h wynosi ok. 110 m (auto osobowe).

Przypominamy, ruch pieszych po autostradzie i drodze jest zabroniony. Te drogi służą tylko do ruchu pojazdów samochodowych i motocykli.

Roman Furciński, fot. od internauty

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt