• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

ev_jednoslady_290

Elektryczne jednoślady z dopłatami. Ciekawa propozycja

29 lipca 2022

Rozważacie zakup pojazdów elektrycznych? Samochody nie są tanie, może alternatywą są elektryczne motocykle lub skutery? Można na nie uzyskać dofinansowanie nawet do 30%.

Samochody elektryczne nie są tanie. Na auto z takim napędem, które ma zasięg powyżej 300 km, trzeba wysupłać z kieszeni dobre ponad 100 tys. zł. Poza tym, czasami niełatwo jest o znalezienia miejsca parkingowe, chociaż nie trzeba wykupować biletów parkingowych w strefie płatnego parkowania. Jednoślady mają pod tym względem lepiej. Potrzebują mniej miejsca na zaparkowanie, mogą poruszać buspasami, wjeżdżać do stref zamkniętych dla pojazdów spalinowych nie mówiąc o niskich kosztach użytkowania.

Od 8 do 30% wartości pojazdu

Z propozycją zakupu motocykli, motorowerów i skuterów elektrycznych występuje Electric Vehicles Poland (firma polskiej grupy kapitałowej Holding1). Poprzez specjalny program finansowania można skorzystać z rządowej dopłaty w wysokości do 4 tys. zł (na poczet opłaty wstępnej leasingu jednośladu).

EVP załatwia wszelkie formalności. Klient wybiera tylko pojazd z oferty objętej dofinansowaniem z programu. Nie martwi się o wszystkie pozostałe sprawy, opłaca jedynie pierwszą ratę leasingu i może korzystać z pojazdu. Okres leasingowania elektrycznego motocykla, motoroweru lub skutera z homologacją drogową wynosi 36 miesięcy (3 lata). Później można wykupić pojazd w wysokości 1% jego ceny netto.

– Zainteresowanie pojazdami elektrycznymi konsekwentnie rośnie i coraz więcej firm decyduje się na wymianę swojej floty na elektryczną. Nasz projekt został powołany w celu uproszczenia tego procesu oraz wsparcia przedsiębiorców w zakupie elektryków. Dotychczas jedną z większych barier były formalności związane z pozyskaniem finansowania. W EVPoland stworzyliśmy proces, który realnie umożliwił klientom skorzystanie z dopłat i ułatwił zakup pojazdu elektrycznego. – mówi Paweł Pawicki, dyrektor marketingu Electric Vehicles Poland

Pojazd do pracy

Oferta jest przeznaczona dla firm, w tym prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, rolników, spółdzielni, fundacji, stowarzyszeń oraz jednostek sektora finansów publicznych i administracji samorządowej. I dla wielu firm może to być bardzo dobra opcja, np., z sektora dostaw i cateringu (są pojazdy, które mają zamontowany bagażnik), ale również turystycznego. W tym ostatnim, prowadzący działalność i przyjmujący gości coraz częściej zaczynają oferować wypożyczanie motocykli, motorowerów i skuterów, bo są bardziej ekologiczne, bezemisyjne. Są również modele do jazdy w terenie.

Lista modeli objętych programem finansowania zakupu w ramach projektu specjalnego EVP – PKO Leasing dostępna jest tutaj.

Roman Furciński, źródło: pankowalski.com

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt