• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

predkosc2_290

O zmianach w przepisach władza powinna powiadamiać obywateli listownie

29 lipca 2022

Kierowca, jadąc po godzinie 23 przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Nie przyjął mandatu tłumacząc, że kiedy zdawał egzamin na prawo jazdy, przepisy pozwalały na różne prędkości, w ciągu dnia i w nocy. Być może tak samo będzie się tłumaczył w sądzie.

Policjanci drogówki spotykają się z różnymi argumentami kierowców usprawiedliwiających swoje zachowania i złamania przepisów ruchu drogowego. Ale chyba takiego tłumaczenia jakie usłyszeli grójeccy policjanci, jeszcze nie było.

Na drodze lokalnej pod Grójcem, funkcjonariuszka zmierzyła prędkości jadącego volkswagena w obszarze zabudowanym. Urządzenie wskazało, że pojazd porusza się z prędkością 63 km/h.

26-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego został poinformowany o przyczynie zatrzymania, przekroczeniu prędkość o 13 km/h. Mężczyzna stwierdził, że to jakiś żart i nie może być ukarany za przekroczenie prędkości, ponieważ jest po godz. 23 i może jechać 60 km/h. Policjanci poinformowali kierującego, że ponad rok temu zmieniły się przepisy odnośnie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym i zgodnie z aktualnymi przepisami przez całą dobę limit prędkości wynosi 50 km/h.

– Kierujący oświadczył, że nic nie wie o takiej zmianie, więc nie można go ukarać, gdyż on zdawał egzamin na prawo jazdy osiem lat temu, a wtedy przepisy były inne. Ponadto, Policja powinna go listownie powiadomić o zmianie przepisów – przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Sporządzono dokumentację do wniosku o ukaranie.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt