• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

utrudnienia_w_ruchu3_920

W sobotę będzie nieprzejezdny odcinek ul. Struga!

1 lipca 2022

Jutro, 2 lipca, będą utrudnienia na ul. Struga, między Zbrowskiego a Sportową. Od godz. ok. 8:00 do ok. 19:00 zostanie on zamknięty dla ruchu, również dla rowerów. Godzina zakończenia może się zmienić. Objazdami pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Powodem utrudnień jest spotkanie polityków w hali Radomskiego Centrum Sportu. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, u. Struga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku między ulicami Zbrowskiego a Sportową. Będzie to dotyczyło również rowerów (na wyznaczonych na tym odcinku pasach) i autobusów komunikacji miejskiej.

Ruch jednokierunkowy w stronę ul. Sportowej będzie warunkowo dopuszczony wyłącznie dla autobusów przewożących uczestników spotkania w RCS i dla upoważnionych pojazdów.

Sugerowane objazdy w obu kierunkach będą przebiegały ulicami 11 Listopada oraz Żwirki i Wigury.

 Przypominamy także, że nadal jest zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ulicy Zbrowskiego od Katowickiej do Lindego (trwają tam roboty na zlecenie spółki Wodociągi Miejskie).

Jak pojadą autobusy?

Autobusy komunikacji miejskiej linii 9, 17, 18, 21 i 26 będą wtedy kursowały objazdami.

Linia 9 – w kierunku pętli Os. Gołębiów I: Struga, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Os. Prędocinek: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga.

Linia 17 – w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca.

Linia 18 – w kierunku Nowej Woli Gołębiowskiej lub Kozłowa: 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Zbrowskiego; w kierunku pętli Pruszaków (powrót z Nowej Woli): Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca.

Linia 21 – w kierunku pętli Os. Prędocinek: Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego.

Linia 26 – w kierunku pętli Jedlnia-Letnisko / Dworzec PKP lub Myśliszewice: Struga, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Mokra / Wernera lub Janiszew: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga.

Mapka (MZDiK) z objazdami autibusów

Podczas powyższych objazdów będą nieczynne przystanki: Struga / 25 Czerwca 08 (w kierunku Kozienickiej) oraz Struga / Zbrowskiego 07 i 10 (w obydwu kierunkach). Przystanek Struga / Szklana 14 (za Szklaną, w kierunku Kozienickiej) nie będzie wtedy obowiązywał dla linii 9, 17, 18, 21 i 26 (będzie czynny tylko dla linii 1 i 10). Przystanki Żwirki i Wigury / Kusocińskiego 01 (w kierunku Struga) oraz Żwirki i Wigury / Struga 02 (w kierunku 11 Listopada) nie będą obowiązywały dla autobusów linii 21.

Na wymienionych trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie przystanki, w tym również tymczasowy przystanek Zbrowskiego / Struga 12 (w kierunku 11 Listopada, za wyjazdem ze stacji paliw).

Odcinek ma być nieprzejezdny nie tylko dla samochodów, ale również rowerów

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii).

Możliwe są także opóźnienia w kursowaniu linii, spowodowane wydłużeniem ich tras przejazdu.

Uwaga! Końcowa godzina obowiązywania zmian może ulec przesunięciu ze względu na brak możliwości precyzyjnego przewidzenia pory zakończenia wydarzenia. W przypadku wcześniejszego otwarcia ul. Struga dla ruchu autobusy miejskie niezwłocznie wrócą na swoje stałe trasy. Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania tam ruchem.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt