• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wypadek_pasy_290

Wypadek na pasach. Ku przestrodze (film)

24 czerwca 2022

Kierowca dostawczego samochodu, by nie uderzyć w stojące przed nim osobowe auto, zjechał na przeciwny ruchu i potrącił pieszego przechodzącego na zebrach. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.

Wypadek miał miejsce w województwie opolskim, ale takie wypadki zdarzają się (niestety) w każdym regionie Polski. Nieuwaga kierowcy doprowadziła do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Kierowca dostawczego renault prawdopodobnie zbyt późno zauważył stojące przed nim osobowe auto, które zatrzymało się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych. By nie uderzyć w samochód, renault zjechało nagle na przeciwny pas ruchu, zniszczyło pachołek ze znakiem na wysepce na środku jezdni i uderzyło w pieszego, który był na pasach. 22-letni mężczyzna był na środku pasa i do zejścia z jezdni brakowało mu ok. 1,5 m. Z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

Poniżej film z wypadku

Apelujemy do kierowców!

Bądźcie ostrożni i uważni na drodze. Zwalniajcie dojeżdżając do przejść dla pieszych.

Apelujemy do pieszych!

Zanim wejdziecie na jezdnię, spójrzcie się w lewo, prawo i w lewo, i przechodźcie jak się upewnicie, że będzie to dla Was bezpieczne. Kiedy jesteście na oznakowanym przejściu, to nie znaczy, że jesteście nietykalni i nic nie może Wam się stać. Cały czas obserwujcie drogę i poruszające się nią pojazdy, bo nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć.

Roman Furciński, film: ratownictwo.opolskie.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt