• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

utrudnienia_w_ruchu_290

Sobotnie utrudnienia na drogach

21 czerwca 2022

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, radomscy kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w kilku miejscach w Radomiu. Wystąpią one przed południem i w nocy z soboty na niedzielę.

W godzinach 10:00-11:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej w związku z przejściem Pieszej Pielgrzymki w Intencji Trzeźwości Narodu do Niepokalanowa. Wymarsz nastąpi z placu Materskiego (przed katedrą) ok. godz. 10:00. Pątnicy przejdą ulicami: Sienkiewicza, Mickiewicza, Żeromskiego, Rwańską, przez Rynek (stroną wschodnią) oraz Wolność, Szwarlikowską, ciągami pieszymi przy placu Kotlarza, Mireckiego, Wernera i Zieloną w stronę Janiszewa. Przemarsz będzie odbywać się przy zajęciu tylko jednego pasa jezdni.

Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu oraz ewentualne opóźnienia autobusów miejskich linii 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 23, 25 i 26.

Bieg w centrum

Mniej więcej w tym samym czasie, w godz. ok. 10:00-11:30 odbędzie się bieg Mila Radości – Dumne Warchoły. Zamknięty zostanie odcinek ul. Narutowicza.

Podczas zamknięcia ul. Narutowicza, pomiędzy ulicami Kościuszki a Sedlaka, autobusy komunikacji miejskiej linii 2, 5 i 23 będą kursowały następującymi trasami objazdowymi (obowiązującymi w obydwu kierunkach):

linia 2 – Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza;

linia 5 – Mickiewicza, Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza;

linia 23 – plac Dworcowy (powrót: Poniatowskiego), Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza.

Nieczynne będą przystanki Narutowicza / Kościuszki 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Narutowicza / Podwalna 03 i 04 (w obu kierunkach). Na objazdach będą obowiązywały przystanki Traugutta / Piłsudskiego 03 i 06 (w obu kierunkach).

Z powodu objazdów autobusy wyżej wymienionych linii mogą w tym okresie jeździć z opóźnieniami.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi kolejnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie danego autobusu na stałą trasę). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym powyższymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Dla innych pojazdów sugerowane objazdy będą przebiegały ulicami Limanowskiego, Mariacką, Młodzianowską i 1905 Roku (w obydwu kierunkach) lub ewentualnie tymi samymi trasami, które obowiązują dla autobusów linii miejskich.

Koncert Radomski Czerwiec Wolności

W nocy, z soboty (25 czerwca) – od godz. 00:10, na niedzielę (26 czerwca) – do godz. 6:00, w związku z koncertem na placu Jagiellońskim zostanie zamknięty odcinek ul. Kelles-Krauza pomiędzy Struga a Pileckiego.

Odcinek ulicy Kelles-Krauza przebiegający przez plac Jagielloński oraz wzdłuż budynku teatru będzie nieprzejezdny z powodu konieczności zlokalizowania na nim infrastruktury towarzyszącej koncertowi (konstrukcji nośnej pod telebim i toalet, punktów gastronomicznych, punktu medycznego i punktu zbiórki służb w sytuacji wystąpienia zagrożenia). Jest to związane z widowiskiem muzycznym Radomski Czerwiec Wolności, organizowanym na terenie placu Jagiellońskiego.

Zalecane objazdy w kierunku wschodnim będą przebiegały przez ulice Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego i Kelles-Krauza, natomiast w kierunku zachodnim przez ulice Kelles-Krauza, Staszica, Kilińskiego i Focha – do placu Jagiellońskiego.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsc imprez oraz trasy przemarszu pielgrzymki. Należy stosować się do zmienionego oznakowania dróg bądź do poleceń wydawanych przez organizatorów imprez i pielgrzymki.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt