• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

trawyy_290

Skoście trawę zanim dojdzie do wypadku!

19 czerwca 2022

Wyjazd ze stacji Circle K przy al. Wojska Polskiego nie należy do łatwych i bezpiecznych. Kierowca włącza się do ruchu z duszą na ramieniu. Dobrą widoczność drogi przesłania zbyt wysoka roślinność.

Tak jak w zeszłym roku, powraca temat zbyt wysokich traw i wysokiej roślinności przy skrzyżowaniach. W ubiegłym roku, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji gęsto się tłumaczył i argumentował problem nie rozstrzygniętymi przetargami, brakiem pieniędzy oraz niezaakceptowaniem zaproponowanych stawek przez firmy zajmujące się koszeniem traw. Problem szeroko opisywaliśmy, i inne redakcje, na początku lipca.

Wydaje się, że to powinno coś MZDiK nauczyć i w tym roku będzie lepiej. Niestety, tak nie jest. Świetnym przykładem jest wyjazd ze stacji Circle K przy al. Wojska Polskiego.

Wyjechać z niej można tylko w prawo. Ale nie jest to takie proste, jakby się mogło komuś wydawać. Kierowca musi się spojrzeć, naturalnie w lewo, żeby zobaczyć, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd i dopiero jak nikt nie będzie jechał, albo będzie odpowiednio daleko, można włączyć się do ruchu. Niestety, widoczność zasłania wysoka trawa i rośliny.

Samochody dostrzega się dopiero kilka metrów przed własnym pojazdem. A przypominamy, że samochody jadą al. Wojska Polskiego z prędkością 70 km/h (taka jest dopuszczalna prędkość). Kierowca wyjeżdża ze stacji paliwowej trochę z duszą na ramieniu, powoli wysuwając się swoje auto obawiając się, żeby jednak nie stworzyć zagrożenia dla poruszających się szybko pojazdów (i dla siebie również). Tutaj bardzo łatwo może dojść do wypadku. Nawet ostre hamowanie jadących samochodów nie pomoże, bo droga hamowania będzie za krótka i może dojść do wielkiego bum, z uderzeniem w kierowcę wyjeżdżającego auta.

Jeżeli ktoś nie wierzy, niech się sam przekona i spróbuje bez żadnego problemu wyjechać z tej stacji. Szczególnie polecamy to urzędnikom z MZDiK i władzom miasta. Może wtedy, szybko trawy zostaną skoszone kilkanaście metrów przed wyjazdem, w celu poprawy widoczności.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt