• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

mazda_rhodium_290

Mazda z nowym kolorem nadwozia

14 czerwca 2022

Auta japońskiego koncernu otrzymają nowy kolor nadwozia – Rhodium White. Pierwszym modelem, na który zostanie zaprezentowany będzie nowy SUV – Mazda CX-60.

Nowy kolor nadwozia został opracowany w unikatowej technologii lakierowania Mazdy – TAKUMINURI. Jak wyjaśnia producent, jest to technologia odtwarzająca precyzyjne, wysokiej jakości wykończenie lakieru, tak jakby zostało ono wykonane rękami wykwalifikowanego rzemieślnika bezpośrednio na fabrycznej linii produkcyjnej samochodów (do tej pory tak nakładano kolory Soul Red Crystal i Machine Grey).

Trzy warstwy

Rhodium White to czysta biel inspirowana estetyką japońską. Drobne ziarno lakieru podkreśla cienie na powierzchni pojazdu, dopełniając metaliczną fakturę i wyrazisty lakier. Mają być użyte tylko trzy warstwy: bezbarwna, odbijająca światło i warstwa z pigmentem.

W Rhodium White zastosowano nowo opracowany pigment, który przyczynia się do bardziej efektywnego wykorzystania zasobów i zmniejszenia emisji CO₂ w procesie produkcji.

W metodzie Mazdy, lakier zawierający ultra cienkie płatki aluminium o wysokim współczynniku odbijania światła jest nakładany bardzo starannie w celu uzyskania jednolitej warstwy. Podczas procesu schnięcia powłoki bezbarwnej zmniejsza on swoją objętość. Uzyskano wykończenie przypominające ręczne malowanie. Poszczególne płatki aluminium są rozmieszczone równomiernie i równolegle do pofałdowań powierzchni karoserii, co w kontakcie ze światłem daje błyszczący i cieniowany efekt, pomimo jasności lakieru Rhodium White. Cała powierzchnia błyszczy się pod wpływem światła i ma realistyczną, metaliczną fakturę.

Nowy lakier będzie dostępny od lata 2022 roku. Pierwszym modelem, na którym zostanie zastosowany będzie nowy SUV – Mazda CX-60.

Czy nowy kolor stanie się znakiem rozpoznawczym aut Mazdy podobnie jak piękny, czerwony kolor Soul Red Crystal? Czas pokaże.

Roman Furciński, źródło: Mazda

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt