• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Utrudnienia w ruchu

utrudnienia_w_ruchu_290

Festyn rodzinny i objazdy na Prędocinku

9 czerwca 2022

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, od godz. 12 do 21 nieprzejezdna będzie ul. św. Brata Alberta. W tych godzinach odbędzie się festyn rodzinny. Objazdami pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, ul. Świętego Brata Alberta zostanie tymczasowo zamknięta dla pojazdów na odcinku od wjazdu na teren Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich do skrzyżowania z ul. Staroopatowską (przy wyjeździe z pętli Os. Prędocinek). Jezdnia będzie wtedy przeznaczona wyłącznie dla uczestników festynu przed kościołem.

Sugerowane objazdy będą przebiegały w obydwu kierunkach ulicami Michalczewskiego, Jana Pawła II, Wyścigową oraz Armii Krajowej (z możliwością dojazdu do okolicznych bloków lokalnymi ulicami na Prędocinku).

Objazdy autobusów

Autobusy miejskie linii 4, 9 i 21 będą kursowały w godzinach ok. 12:00-21:00 trasami objazdowymi:

linia 4 – w obu kierunkach ulicami Jana Pawła II, Wyścigową i Armii Krajowej do pętli Os. Prędocinek;

linie 9 i 21 – ulicami Jana Pawła II i Michalczewskiego do przystanku Michalczewskiego / Brata Alberta 04 (tymczasowy słupek za skrzyżowaniem z Brata Alberta, tylko dla pasażerów wysiadających); dalej przejazd techniczny bez pasażerów z zawracaniem na rondzie pod wiaduktem obwodnicy; powrót od przystanku Michalczewskiego / Brata Alberta 01 stałą trasą (odjazdy będą realizowane zgodnie ze stałymi rozkładami dla tego przystanku).

Zakres kursowania autobusów miejskich na poszczególnych liniach powyższymi trasami objazdowymi:

linia 4 z pętli Firlej / Cmentarz od kursu o godzinie 11:46 do kursu o godzinie 20:16 włącznie, z pętli Os. Prędocinek od kursu o godzinie 12:07 do kursu o godzinie 20:37 włącznie; linia 9 z pętli Os. Gołębiów I od kursu o godzinie 11:28 do kursu o godzinie 20:33 włącznie, z ul. Michalczewskiego od kursu o godzinie 12:00 do kursu o godzinie 21:02 włącznie; linia 21 z pętli Wólka Klwatecka od kursu o godzinie 11:05 do kursu o godzinie 20:05 włącznie, z ul. Michalczewskiego od kursu o godzinie 12:02 do kursu o godzinie 21:07 włącznie.

Podczas objazdów będą nieczynne przystanki: Brata Alberta / Michalczewskiego 02 (w kierunku pętli), Brata Alberta / Ostrowiecka 01 i 04 (w obu kierunkach), Os. Prędocinek 01 (stanowisko na pętli po stronie bloku).

Niżej wymienione przystanki nie będą obowiązywały dla następujących linii: Jana Pawła II / Michalczewskiego 02 (w kierunku Wyścigowej) – dla linii 4; Michalczewskiego / Brata Alberta 01 (w kierunku Jana Pawła II) – dla linii 4; Michalczewskiego / Jana Pawła II 02 (w kierunku Brata Alberta) – dla linii 4; Os. Prędocinek 03 (stanowisko na pętli po stronie obwodnicy) – dla linii 21.

Na trasie objazdu dla linii 4 będą obowiązywały stałe przystanki, a dla linii 9 i 21 uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek Michalczewskiego / Brata Alberta 04 (w kierunku Kuronia, tylko dla wysiadających).

Zróżnicowanie tras objazdów linii 4 oraz 9 i 21 jest związane z potrzebą zapewnienia obsługi komunikacyjnej obydwu części Prędocinka (zarówno okolicy pętli, jak też rejonu ulic Cisowej i Lipskiej) oraz wschodniej części Młodzianowa.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania powyższych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane godziny odjazdów autobusów komunikacji miejskiej mogą różnić się od rzeczywistych (dotyczy to przede wszystkim ulicy Jana Pawła II).

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca imprezy oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez organizatorów.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt