• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

poranna5a_290

Część ul. Porannej będzie dziurawa

7 czerwca 2022

Wygląda na to, że gruntowa część ul. Porannej nadal będzie dziurawa. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji chciał wyprofilować i wyrównać drogę, ale …nie pozwolił na to właściciel działki, przez którą biegnie droga. Okazuje się, że w świetle prawa, mógłby zastawić przejazd.

Wczoraj napisaliśmy o fatalnym stanie nawierzchni na gruntowym odcinku ul. Porannej. Między ul. Niklową, a asfaltową częścią w pobliżu al. Wojska Polskiego jest pełna dziur.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

– Droga była profilowana i wysypana kruszywem, żeby wyrównać nawierzchnię. 10 minut od rozpoczęcia prac przyszedł właściciel działki i zażądał zabrania kruszywa. Mówił, że jest to jego działka i nie życzy sobie, żeby samochody rozjeżdżały jego pole. W ewidencji gruntów widnieje ona jako „łąka, pola”. Skoro pan sobie nie życzy wyprofilowania i wyrównania drogi, to nie mogliśmy tego zrobić – powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Nie ma więc szans na poprawienie stanu drogi, wspomnianej części ul. Porannej. Mało tego, okazuje się, że właściciel działki może ustawić barierki i zastawić przejazd.

– Może to zrobić i będzie to zgodne z prawem – dodał Dawid Puton.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt