• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

paliwa_cenny_290

Coraz drożej na stacjach paliw

6 czerwca 2022

Bariera 8 zł za 1 litr benzyny bezołowiowej 95 pęknie lada dzień. Już teraz, do tego progu brakuje kilku groszy.

Nikt się już chyba nie łudzi, że podwyżki na stacjach w jakiś cudowny sposób zostaną zatrzymane. Jest drogo i będzie jeszcze drożej.

Kierowcom już zaczynają puszczać nerwy. Tak jak w Bielsku-Białej, gdzie – jak podała jedna z redakcji – w weekend zorganizowano protest przed jedną ze stacji największego polskiego koncernu paliwowego, Orlenu.

Ceny raczej będą rosły, niż spadną. Trend wzrostowy jest od kilku tygodni (od 24 lutego, dnia agresji rosyjskiej na Ukrainę). Ceny systematycznie idą w górę. Nie ma tygodnia, żeby paliwa (benzyna lub olej napędowy) nie drożały o kilka, kilkanaście groszy.

Dziś, zwróciliśmy uwagę na ceny na pylonach na kilki radomskich stacjach, szczególnie na Orlenie. 8 zł za 1 litr etyliny 95 jeszcze nie było. Na żadnej z sieci Orlenu takiej nie widzieliśmy. Widniały ceny od 7,89 zł do 7,96 zł/1 l. Ta ostatnia była na stacji przy al. Grzecznarowskiego.

Zauważyliśmy już kwotę 7,99 zł/1 l E95. Na stacji sieci Circle K przy al. Jana Pawła II.

Czy jest gdzieś już 8 zł którejś na radomskiej stacji?

Aha, żeby nie było tak ponuro, zakończymy z nutką uśmiechu.

Na którymś z portali wyczytaliśmy, że nasi rządzący myślą jak tu udobruchać kierowców i co zrobić, żeby na pylonach było 5 zł. Podobno taka cyfra miałaby się pojawić, ale oznaczałaby, że jest to cena za …0,5 litra.  

Jeśli jest to prawda, to idąc tym tropem radykalnie można zmniejszyć ceny w sklepach i podawać ceny za 0,5 kg lub 0,5 litra.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy! I kulturalnej!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt