• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wypadek _290

Śmiertelne wypadki z udziałem pieszych

6 czerwca 2022

Dwaj mężczyźni zginęli pod kołami samochodów. Do jednego wypadku doszło w czwartek. Do drugiego wczoraj.

W czwartek, ok. godz. 23 do tragicznego wypadku doszło na drodze nr 740 w Oblasie, w gminie Przytyk. 59-letni pieszy został potrącony przez volkswagena transportera (T4), kierowanego przez 48-letniego mężczyznę. Auto jechało od Radomia w kierunku Przytyka.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy znajdował się na drodze. Ustalane są okoliczności zdarzenia, m.in. czy pieszy szedł prawą stroną, czy środkiem jezdni, czy stał na drodze, czy posiadał jakieś elementy odblaskowe.

Do drugiego śmiertelnego wypadku doszło wczoraj, w Kolonii Lesiów, w gminie Jastrzębia. Ok. godz. 23:20 starszy mężczyzna (nie ma danych dotyczących wieku) na jezdni został potrącony przez osobowe bmw, którym kierował 24-letni mężczyzna. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Obaj kierujący samochodami byli trzeźwi.

W sumie, od piątku do niedzieli, w Radomiu i powiecie radomskim doszło do 8 wypadków drogowych. Rannych zostało 10 osób. Policjanci odnotowali 24 kolizje i zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

A propos, nietrzeźwych kierujących. To jest grupa na polskich drogach, która jest prawdziwą plagą. W miniony weekend, zatrzymano aż 1 290 jadących na „podwójnym gazie”. Rekord został pobity w niedzielę, gdzie zatrzymano aż 500 takich kierujących. Chyba nigdy tak dużo nie było.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt