• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

lubelska4_290

Przełożą ruch na nowo wybudowany pas jezdni

1 czerwca 2022

Na ul. Lubelskiej, od odcinku od Lotniczej do wjazdu w stronę lotniska, ruch zostanie przeniesiony na południową stronę jezdni. Dziś rano układano i malowano oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu.

Od ponad roku kierowcy muszą pokonywać utrudnienia w pobliżu lotniska (Polskie Porty Lotnicze budują terminal, drogi wokół lotniska i dojazdowe do lotniska). Tak jest na odcinku od ul. Lotniczej d ul. Porannej. Ruch pojazdów odbywał się północną stroną jezdni, czyli od strony al. Wojska Polskiego. Południowa strona (od strony lotniska) była zamknięta dla ruchu, układana była infrastruktura podziemna, a następnie położono nową nawierzchnię.

Niestety, ponieważ północną części jezdni poruszały się ciężkie pojazdy, nawierzchnia została mocno zdewastowana. Dół był obok dołu. Można było uszkodzić koło lub zawieszenie.

Jeden z kierowców, jak nam powiedział, zadzwonił do działu utrzymania ruchu Miejskiego Zarządu dróg i Komunikacji, jako zarządcy drogi, zgłaszając fatalny stan nawierzchni i apel o jej poprawienie (przesłał nam zdjęcia).

– W trakcie rozmowy z urzędnikiem słyszałem, że droga jest przecież ubezpieczona. I to ma być odpowiedź urzędnika? – mówił zbulwersowany kierowca (nazwisko i imię do wiadomości redakcji).

Chyba rozmowa jednak coś dała, bo na dziury wysypano tłuczniem.

Dziś rano, gdy byliśmy na miejscu, na południowej stronie ul. Lubelskiej (nowo wybudowanej) układano oznakowanie tymczasowe. Jak usłyszeliśmy od pracowników, dziś powinien być przeniesiony ruch na ten pas jezdni.

Roman Furciński , fot. od internauty i radommoto.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt