• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Moto info

Das wertvollste Auto der Welt:  Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé.The most valuable car in the world: Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé.

135 milionów euro za samochód!

31 maja 2022

Czy świat oszalał? Takie pytanie można sobie zadać po wiadomości, że za samochód zapłacono aż 135 mln euro. To cena za Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé z 1955 roku. Nabywca wydał pieniądze na szczytny cel.

Od razu wyjaśniamy, że tyle wydał prywatny kolekcjoner, więc to są jego pieniądze. Kwota może szokować, zwłaszcza przeciętnego Kowalskiego. Wystarczy ją porównać z budżetem Radomia na 2022 rok – 1 mld 241 mln zł. Czyli, auto to prawie połowa budżetu naszego miasta.

Pomoc zdolnym, młodym ludziom

Cena za auto może być rekordem wszech czasów, przynajmniej na razie. Rzeczony Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé z 1955 roku jest jednym z dwóch oryginalnych egzemplarzy ostałych się do dzisiejszych czasów (drugi oryginalny egzemplarz 300 SLR Coupé pozostaje własnością firmy i będzie nadal wystawiany w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie”).

Według motoryzacyjnych ekspertów i znawców, to auto jest jednym z najlepszych przykładów samochodowej inżynierii i stylistyki, m.in. ze względu na charakterystyczne drzwi typu „Gullwing”.

Prywatny kolekcjoner, którego nazwiska nie ujawniono, kupując auto, walnie przyczynił się do utworzenia ogólnoświatowego Funduszu Mercedes-Benz, który ma zapewniać młodym ludziom stypendia edukacyjne i badawcze w dziedzinach nauki o środowisku oraz dekarbonizacji.

Fundusz zostanie podzielony na dwie podkategorie: stypendia uniwersyteckie – z myślą o edukacji i zachęcaniu studentów do realizacji, prowadzenia badań nad projektami z dziedziny nauki o środowisku oraz stypendia szkolne – skupiające się na uczniach realizujących lokalne projekty środowiskowe w ich społecznościach. Pieniądze z programu będą kierowane do osób, które nie mają własnych środków finansowych na swoje projekty i rozwijanie ścieżki kariery.

Roman Furciński, źrodło: Mercedes-Benz

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt