• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

boliddy_290

Możesz być kierowcą bolidu Formuły 1! Realnie, nie w jakiejś grze!

27 maja 2022

Marzyłeś o tym, żeby choć raz przejechać się bolidem Formuły 1? Masz teraz szansę. I to na torze w Polsce! Ale taka przyjemność nie jest tania. Musisz wyłożyć 12 tys. zł.

To jest prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji, a Formuły 1 szczególnie. Na torze Silesia, koło Opola, organizowane są jazdy bolidem F1 Mod Williams F29 lub bolidem BMW Sauber 06 X2. Ten pierwszy można poprowadzić osobiście. W drugim, można pojechać jako pasażer z kierowcą wyścigowym.

Poczuj się jak mistrz F1,

Jazdy odbędą się w dniach 2-4 czerwca oraz 9-11 lipca na Torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim (24 km na południe od Opola) w ramach Event Formula Drive.

Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce i niecodzienna okazja, żeby poprowadzić maszynę z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych — bolid F1 Williams FW29 (Williams FW29 brał udział w zawodach Formuły 1 w 2007 roku, a jego kierowcami byli Nico Rosberg, Alex Wurz i Kazuki Nakajima), przejść  całodzienny pakiet szkoleń z jazdy torowej, jazdy bolidami Renault 2000 oraz jazdy bolidami F1.

– Jeśli realizacja takich jazd jest możliwa w Szwecji i Finlandii, to jest ona też możliwa w Polsce. Po blisko roku wytężonych prac pozostało nam już tylko, razem z innymi pasjonatami F1, zasiąść za kierownicą i poczuć emocje niczym Nico Rosberg i Alexander Wurz – mówi w Grzegorz Rożalski z Emotivo, pomysłodawca i organizator imprezy, kierowca wyścigowy, pasjonat sportów ekstremalnych.

Jazdy odbędą się na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Jedno okrążenie ma długość ponad 3,6 km (w najwęższym miejscu ma aż 12 m szerokości).

Przed jazdą, każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przejdzie gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa.

Za poprowadzenie bolidu F1 na czterech okrążeniach toru trzeba zapłacić 12 tys. zł.

…albo obserwuj jazdę

Mniej – 4 tys. zł, zapłacą ci, którzy zdecydują się na jazdę jako pasażer.

Jazda bolidem Formuły 1 na miejscu pasażera, obejmuje przejazd 3 okrążeń toru (łącznie dystans ok. 11 km). Uczestnik zajmuje w bolidzie miejsce za instruktorem, który w czasie jazdy pełni rolę kierowcy.

Bolid, którym realizowany jest przejazd to specjalnie skonstruowany pojazd powstały na bazie modelu BMW Sauber F1.06 z 2006 roku (w tym roku swoją karierę w Formule 1 zaczynał Robert Kubica). Zmodyfikowane nadwozie pojazdu umożliwia realizację jazd typu co-drive, w których kierowcą bolidu jest instruktor i zajmuje on miejsce z przodu pojazdu, natomiast pasażer siada z tyłu za instruktorem.

Jeszcze jest kilkanaście wolnych miejsc na udział w wydarzeniu, i na poprowadzenie bolidu (4), i na jazdę jako pasażer.

Można się zapisywać poprzez stronę www.formula-drive.pl.

Reklama
Roman Furciński, zdjęcia: innivationpr

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt