• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios_290_1

Heliosowe uniwersum nadciąga!

20 maja 2022

Wśród wielu atrakcyjnych propozycji na wycieczkę do kina w nadchodzącym tygodniu każdy kinoman z pewnością znajdzie swój ulubiony gatunek oraz ukochaną obsadę aktorską. 

Na dobry początek zdecydowanie warto pokusić się o multiwersum, oglądając produkcję „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. W najnowszym filmie Marvel Studios MCU doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite, pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi. W niedzielę, 22 maja Doktor Strange zawita na ekranach wszystkich kin sieci Helios również w ukraińskiej wersji językowej.

Na drugim biegunie kinowego gatunku czeka komediodramat Anny Kazejak „Fucking Bornholm”, historia dostarczająca widzowi dużą dawkę emocji oraz gwiazdorską obsadę.

Nie można pominąć horroru „Podpalaczka”, adaptacji kultowego bestselleru Stephena Kinga. Historia dziewczynki obdarzonej darem pirokinezy (umiejętnością zaprószania ognia) mrozi krew w żyłach. Rodzice starają się ukryć ją przed agencją federalną, planującą wykorzystać jej niezwykły dar do produkcji broni masowego rażenia. Czy im się to uda?

Wśród propozycji kinowych na nadchodzący tydzień nie zabraknie filmu „Igrzyska zwierzaków” – zabawnej opowieści o uroczej Daisy – przypominającej skrzyżowanie chomika z kangurem – która marzy o wygraniu wielkich zawodów dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”.

W heliosowym repertuarze śmigać będzie również „SONIC 2. Szybki jak błyskawica”, najszybszy jeż uniwersum, który razem z przyjacielem Tomem połączą siły, by powstrzymać geniusza zła (doktora Robotnika) przed planem przejęcia władzy nad światem.

26 maja zapraszamy najbardziej niecierpliwych widzów na przedpremierowe pokazy jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat – „Top Gun: Maverick”!

Kinowe emocje w wersji ukraińskiej dla najmłodszych widzów to w nadchodzącym tygodniu tytuł „Jakub, Mimmi  i gadające psy” – mądra opowieść o kuzynach zaprzyjaźniających się z… gangiem gadających psów. Pokazy filmów dla ukraińskich dzieci w kinach Helios są dostępne bezpłatnie.

Tydzień bez projektów specjalnych Heliosa brzmi jak tydzień stracony! Dlatego już w najbliższy piątek, 20 maja w całej Polsce odbędą się premierowe seanse filmu “JUJUTSU KAISEN: 0” w ramach cyklu Helios na Scenie. W tej pełnometrażowej produkcji anime zaadaptowano tzw. „tom zerowy” mangi dark fantasy autorstwa Gege Akutaniego. Jego bohaterami są znani wszystkim fanom gatunku z wcześniejszych filmów: Maki, Panda i Toge oraz Yuta Okkotsu. Seanse zaplanowane zostały na cały weekend!

Na najmłodszych widzów czeka natomiast zaproszenie na Filmowe Poranki, a w nich poza atrakcjami zaplanowano seans animacji „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”. Oglądając przygody bohaterów prosto z Paryża, 22 maja o godzinie 10:30, na twarzach dzieci z pewnością nie zabraknie uśmiechu! 

23 maja w Kinie Konesera o godzinie 18:00 zawita polska produkcja „Piosenki o miłości”. Obraz okazał się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina.

25 maja o godz. 18:00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne z cyklu Helios na Scenie. „Między gwiazdy” to koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje ze George’em Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

26 maja w kinach królować będzie projekt Kultura Dostępna i film biograficzny „Sonata”, który na wielkim ekranie zagości o godzinie 13:00 oraz 18:00. Grzegorz Płonka po latach życia w kompletnej ciszy odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena… A widzowie mogą jej oczywiście wysłuchać, zasiadając w kinowym fotelu Heliosa!

Po szczegółowe informacje dotyczące repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów pojedyncze zaproszenia na filmy z cyklu Kino Konesera i Kultura Dostępna.

Kino Konesera: Piosenki o miłości (2D/PL – od 15 lat) – 23.05 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Sonata (2D/PL – od 13 lat) – 26.05 godz. 18:00

Wejściówkę można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu, który chcecie obejrzeć na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku).

Osoby, które od nas otrzymają informację zwrotną, odbiorą wejściówki w kasach kin (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Jedna osoba może zdobyć jedną wejściówkę na film.

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Przedpremiera – 26 maja

Top Gun: Maverick (2D/ATMOS/napisy, 2D/napisy)

Projekty Specjalne:

Filmowe Poranki – Miraculum: Biedronka i Czarny Kot cz. 2 – 22.05 godz. 10.30

Helios na scenie: JUJUTSU KAISEN:0 (2D/napisy – od 13 lat) – 20.05 – 22.05 godz. 19.00

Helios na scenie: Między Gwiazdy. Anne – Sophie Mutter gra Johna Wiliamsa – 25.05 godz. 18.00

Kino Konesera:  Piosenki o miłości(2D/PL – od 15 lat) – 23.05 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Sonata (2D/PL – od 13 lat) – 26.05 godz. 13:00 i 18:00

Pozostałe tytuły

Podpalaczka (2D/napisy – od 15 lat)

Doktor Strange w multiwersum obłędu (2D/napisy, 2D/dubbing, 2D/ATMOS/dubbing, 2D/ATMOS/napisy – od 13 lat)

Fucking Bornholm (2D/PL – od 15 lat)

Igrzyska zwierzaków (2D/dubbing – b.o.)

SONIC. Szybki jak błyskawica  (2D/dubbing, 2D/napisy – od 7 lat)

Wiking (2D/napisy – od 15 lat)

Doktor Strendzh i Multyvsesvit bozhevillia – (UA 2D/NAP – od 13 lat)

Yakub, Mimi ta sobaky, yaki vmily hovoryty – (UA 2D/LEC – od 7 lat)

Kapitan Nova (2D/dubbing – od 8 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 20-26.05.2022 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt