• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

jedna_droga

Szanujmy się wzajemnie na drodze!

3 maja 2022

Sezon motocyklowy już się rozpoczął i więcej tych pojazdów pojawiło się na polskich drogach. I, niestety, już kilka kierujących zginęło w wypadkach. Pamiętajmy o ostrożności na drodze i wzajemnym szacunku.

Na gminnej drodze, kierujący motocyklem crossowym husqvarna, zjechał na lewe pobocze a następnie uderzył w skarpę. Po uderzeniu kierujący oraz motocykl upadli na jezdnię. Jadące za motocyklistą bmw, najechało na leżącego 18-latka. Motocyklista zmarł na miejscu.

Policjanci na motocyklach zostali wezwani do wypadku. W czasie jazdy na miejsce zdarzenia i wyprzedzania kilku samochodów, nagle kierujący jednego z aut skręcił w lewo. Jeden z motocyklistów zginął, drugi zdążył wyhamować. Kierowcy i pasażerce samochodu nic się nie stało.

21-letni kierujący motocyklem suzuki zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z drugim motocyklistą, który jechał kawasaki z przeciwnego kierunku. Obydwaj motocykliści doznali obrażeń.

51-letni kierujący hurlayem davidsonem w trakcie wyprzedzania odbił się od forda, następnie uderzył w jadącą z naprzeciwka skodę, a później sam motocykl uderzył jeszcze w fiata, którego kierowca jechał przed fordem. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zmarł na miejscu.

Kierujący samochodem volkswagen, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 46-letni kierujący motocyklem honda. Próba reanimacji rannego nie powiodła się. Kierujący autem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nie jesteśmy sami na drodze

To tylko kilka krótkich informacji z wypadków, które miały miejsce w tym roku. I większość z nich była tragiczne w skutki.

Pamiętajmy, że wszyscy korzystamy z tych samych dróg, kierowcy aut i motocykliści. Wszyscy powinniśmy jeździć zgodnie z przepisami i mieć więcej wyrozumiałości dla siebie, żeby bezpiecznie dojeżdżać do celu.

Przypominamy o naszej kampanii “Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na dobrą, kulturalną koegzystencję kierowców aut i motocyklistów. Obie grupy muszą tak się zachowywać na szosie, żeby jazda była przyjemnością, a nie udręką i złośliwością którejś z grup.

Wzajemny szacunek na drodze jest jednym z gwarantów bezpieczeństwa. Namawiamy obie grupy do uprzejmego zachowania.

Zwracamy się do motocyklistów, żeby nie szaleli na drogach, żeby pamiętali, że jeśli dojdzie do wypadku, zderzenia z samochodem, to mają niewielkie szanse na wyjście cało z takiej opresji.

Zwracamy się do kierowców aut, żeby częściej patrzyli w lusterka, zwłaszcza boczne, przede wszystkim, przed zamiarem skrętu w lewo. Prosimy, nie zajeżdżajcie drogi motocyklistom.

Do obu grup zwracamy się o wzajemny szacunek, żeby nie być względem siebie złośliwymi.

Miejcie na uwadze, że błędy się zdarzają jednym i drugim, ale starajcie się być wyrozumiali dla siebie.

W kampanii „Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu” wykorzystaliśmy piosenkę zespołu Fatum – “Mania szybkości” autorstwa Ryszarda Kłosa (tekst) i Krzysztofa Ostasiuka (muzyka).

Szerokości na drogach! Jeździjcie ostrożnie i bezpiecznie! Bądźcie kulturalnie na drogach!

Roman Furciński, fot. Policja (ilustracje)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt