• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

linette_kierowcy_290

Magda Linette: Całkiem nieźle prowadzę samochód

25 kwietnia 2022

Nie wszyscy mają dobrą koordynację za kierownicą. Czasami ludzie jeżdżą za szybko i stwarzają zagrożenie na drodze – uważa jedna z najlepszych polskich tenisistek.

Magda Linette jest obecnie drugą, po Idze Świątek, polską tenisistką. W rankingu kobiecej federacji tenisa – WTA – zajmuje 57 miejsce (stan na 18.04.2022), w grze pojedynczej.

Na początku kwietnia wygrała triumfowała w grze deblowej, razem z Andreją Klepac (Słowenia), w turnieju WTA 500 w Charleston (po tym turnieju została sklasyfikowana na 26 miejscu w grze podwójnej). W tym samym turnieju, w grze singlowej dotarła do ćwierćfinału.

Tydzień później wystąpiła w reprezentacji Polski przeciwko Rumunii w meczu Pucharu Billie Jean King Cup.

Magda Linette

Sympatyczną zawodniczkę zapytaliśmy o m.in. o swoje doświadczenia z jazdy samochodem i co ją denerwuje na drodze.

– Mam dobrą koordynację oko-ręka, więc uważam, że całkiem nieźle prowadzę samochody. Odnoszę wrażenie, że jednak nie wszyscy mają dobrą koordynację, łatwo wciskają mocno pedał gazu i jeżdżą za szybko stwarzając zagrożenie na drodze – mówi Magda Linette.

Dodała, że tacy kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników drogi.

Brak rozsądku, rozwagi za kierownicą, niewłaściwa ocena i przewidywanie sytuacji mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, włącznie z wypadkami.

Magda Linette dużo czasu przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie organizowanych jest dużo turniejów. Pokusiła się o ocenę stylu jazdy tamtejszych kierowców.

– Uważam, że jest tam bardzo słaba edukacja kierowców. Bardzo łatwo jest uzyskać prawo jazdy i to, niestety, później widać na drogach. Na przykład, wiadomo, że ci, którzy jadą szybciej powinni jechać z lewej strony i po wyprzedzeniu wracać na prawy pas. Tam, czasami zdarza się, że ktoś jedzie wolno z lewej strony, a ci z prawej bardzo szybko i jest bardzo duży chaos. Ale to wszystko zaczyna się od edukacji – powiedziała tenisistka.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt