• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Bez kategorii||Główny slider||Moto info

n_t_290

Townstar – nowy model Nissana

23 kwietnia 2022

Jest kompaktowy, z jednym rodzajem silnika, o jednej pojemności. Może być w wersji Combi – pięć podróżujących osób lub Van – jako małe auto dostawcze. Model Townstar już można oglądać w radomskim salonie.

Japońska marka weszła w segment kombivanów. Townstar jest produkowany jako auto osobowe – Combi lub małe dostawcze – Van (kierowca i pasażer oraz przestrzeń bagażowa). Jest różnica w cenie, ale o tym poniżej.

Kompaktowe wymiary

Obie wersje mają tę samą długość, 4 486 mm, szerokość 1 860 mm i rozstaw osi 2 716 mm, ale wysokość jest różna (przy pojeździe nieobciążonym): 1 793 mm dla Combi i 1 804 mm dla Vana.

Przestrzeń ładunkowa w Combi wynosi od 1 020 mm do 1 865 mm (przy złożonej tylnej kanapie), natomiast w Vanie jest „sztywna” – 1 806 mm. Maksymalna szerokość przestrzeni ładunkowej w wersji osobowej wynosi 1 500 mm, a w dostawczej 1 570 mm. W Vanie, maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi 3,3 m sześć., maksymalna ładowność 600 kg, a dopuszczalna masa całkowita 1 970 kg.

Maksymalne obciążenie dachu w Combi wynosi 80 kg, a w Vanie 20 kg więcej.

Drzwi od strony pasażera nie otwierają się w tradycyjny sposób, ale przesuwają. Przednie, otwierają się bardzo szeroko.

Wyposażenie

Combi jest w ofercie trzech wersji wyposażenia: Acenta (najniższa), Business i Tekna. W najniższej wersji są m.in. manualna klimatyzacja, podgrzewane fotele przednie, radio z funkcją odbioru sygnału cyfrowego DAB, reflektory LED i czujniki parkowania tylne. W najwyższej dostaniemy m.in. system kamer 360 stopni, automatyczną dwustrefową klimatyzację, bezprzewodową ładowarkę telefonów komórkowych i stację dokującą do smartfona, asystenta parkowania, system nawigacji Nissan Connect z 8-calowym ekranem dotykowym oraz to co jest w wersji środkowej, np. inteligentny kluczyk i-Key, lampy przeciwmgłowe LED, a także współpracę z aplikacjami Apple Carplay i Android Auto (podłączenie kablem).

Van ma cztery wersje wyposażenia, (od najniższej): Visia, Business, N-Connecta i Tekna. W Visii są m.in. fotel kierowcy z regulacją wysokości i regulowanym podparciem lędźwi, reflektory LED (światła mijania i kierunkowskaz LED, światła drogowego halogenowe). W najwyższej, obok tego co jest w Teknie w Combi, są dodatkowo system ostrzeżenia o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz wykrywanie pojazdów w martwym polu.

Silnik

Townstar jest produkowany z silnikiem benzynowym 1.3 DIG-T o mocy maksymalnej 96 kW/130 KM i momencie obrotowym 240 Nm współpracujący z 6-stopniowa manualną skrzynią biegów. Tak jest dla obu wersji, Combi i Van.

Ceny? Wersja osobowa (Combi) rozpoczyna się od 106 900 zł, natomiast dostawcza (Van) od 78 900 zł. Combi jest w ofercie sześciu kolorów nadwozia, a Van – w siedmiu.

Nowe auto można oglądać w radomskim salonie Ster – Nissan (ul. Warszawska 220). Jak się dowiedzieliśmy, od złożenia zamówienia do odebrania auta upłynie od 6 do 8 miesięcy.

Więcej zdjęć Nissana Townstar można obejrzeć tutaj.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt