• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

zbrowskiego_utrudnienia_290

Utrudnienia na kolejnym odcinku ul. Zbrowskiego. Zmieńcie znak!

19 kwietnia 2022

Przed Świętami Wielkanocnymi otwarto dla ruchu kołowego fragment ul. Zbrowskiego, od Żeromskiego do skrzyżowania z ulicami Katowicką i Wodną. Dalej, w stronę ul. Struga jest zakaz ruchu.

Po wymianie sieci wodociągowej na odcinku ul. Zbrowskiego kierowcy jeżdżą nową drogą. Jednak nie ma możliwości przejazdu całą tą ulicą, do Struga. Od skrzyżowania ze światłami z ulicami Katowicką i Wodną, za przejściem dla pieszych, na prawym pasie ustawiono barierkę ze znakiem B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).

Czy na pewno taki znak?

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, modernizacja sieci wodociągowej (inwestycja Wodociągów Miejskich) obejmuje teraz odcinek ul. Zbrowskiego, od w/w skrzyżowania (z Katowicką i Wodną) w kierunku północnym – do ul. Lindego (ok. 25-30 m przed Struga) jest częściowo zamknięty dla ruchu kołowego. Na tym fragmencie jezdnia może być zwężana lub czasowo całkowicie zamykana dla ruchu (w zależności od postępu robót). Zakaz ruchu nie dotyczy tam jedynie pojazdów budowy i, w miarę możliwości, dojazdu do przyległych posesji.
Jak czytamy dalej, ruch pojazdów jest możliwy połową jezdni, tylko w stronę południową, czyli od Struga w kierunku Żeromskiego.

Jeśli tak, czyli możliwy jest ruch od strony ul. Struga w kierunku ul. Żeromskiego, to chyba powinien być umieszczony znak B-2 (zakaz wjazdu) z tabliczką informującą o możliwości dopuszczenia ruchu dla pojazdów budowy i do pobliskich posesji (pod nadzorem kierownika robót). Oznacza on bowiem, że nie można wjechać od strony jezdni, w stronę której jest zwrócony, natomiast można jeździć z przeciwnego kierunku.

To, że podczas robót drogowych firmy wykonujące prace błędnie ustawiają znaki, już nas w Radomiu przyzwyczaiły. Ale, że MZDiK nie kontroluje tego i nie egzekwuje, jest trudne do zrozumienia.

Objazd dla autobusów

Podczas robót, objazdami jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej, linie 1 i N2. Trasy przebiegają obecnie w obu kierunkach ulicami Struga, Szklaną i Żeromskiego lub Struga, 25 Czerwca i Żeromskiego (ruch lokalny jest możliwy ulicami Wodną oraz Katowicką). Na trasach objazdów obowiązują wszystkie stałe przystanki. Zawieszone pozostaje funkcjonowanie przystanków Zbrowskiego / Leśniczówka 01 i 02 oraz Zbrowskiego / Olsztyńska 03 i 04. Przystanek Struga / Szklana 09 nie obowiązuje dla linii 1.

Utrudnienia na ul. Zbrowskiego mają potrwać do lata tego roku. Konkretnej daty nie podano.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt