• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

swieta2022_podsumowanie

Bardzo tragiczna Wielkanoc na drogach

19 kwietnia 2022

189 wypadków wydarzyło się od piątku do poniedziałku na polskich drogach. Zginęło aż 31 osób. Przerażająca była liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących – 1 264! Brak słów.

Tragedie z poprzednich lat niczego nas nie uczą. Ignorujemy przepisy, warunki na drodze, jeździmy agresywnie uważając, że jesteśmy panami na drodze. To dotyczy części kierujących pojazdami, ale to właśnie ta część „pracuje” na opinie o pozostałych.

Dane z okresu Świąt Wielkanocnych – od piątku do poniedziałku (włącznie), przerażają. Dlaczego? Wystarczą je przeczytać.

We wspomnianym okresie doszło do 189 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 211 zostało rannych.

Najwięcej wypadków było w Wielki Piątek – 63, najwięcej osób zginęło w poniedziałek – 14, a najwięcej rannych było w piątek – 72.

Można się załamać liczbą ujawnionych przez policjantów nietrzeźwych kierujących – aż 1 264. Najwięcej delikwentów, którzy zatrzymano w sobotę – 341 i poniedziałek – 337.

W garnizonie mazowieckim Policji (województwo mazowieckie z wyłączeniem warszawy i terenów do niej przylegających) odnotowano 17 wypadków, w których zginęły 3 osoby (2 mężczyźni w wypadku z piątku na sobotę w Przydworzycach w powiecie kozienickim, 1 motocyklista w Ostrołęce) i 18 zostało rannych. Ujawniono 69 nietrzeźwych kierujących, najwięcej w poniedziałek – 25.

O bezmyślności tych, którzy wsiadają za kierownice pojazdów (i tych, którzy na to zezwalają, nie reagują) niech świadczy sytuacja tuż sprzed świąt, ze Zwolenia.

Na jednej z ulic 29-letni kierujący autem osobowym zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił 69-letniego rowerzystę. Cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okazało się, że kierujący samochodem miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania. Żeby było „ciekawiej”, mężczyzna …wiózł żonę i 5-letnie dziecko. Teraz odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, narażenie dziecka na utratę życia i zdrowia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za spowodowanie zdarzenia drogowego i jazdę bez uprawnień.

Roman Furciński, fot. Policja, ilustracja

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt