• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Utrudnienia w ruchu

droga_krzyzowa_290

Procesje Drogi Krzyżowej na dwóch radomskich osiedlach

15 kwietnia 2022

Dziś, w piątek, w godzinach ok. 15:00-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu i kursowaniu autobusów na osiedlu Akademickim, a w godzinach 20:30-22:00 na Borkach. Wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym. Jak będą jeździć autobusy miejskie w okresie świątecznym?

Procesja na os. Akademickim wyjdzie ok. godz. 15:00. Jej trasa będzie przebiegała sprzed kościoła ulicami Rapackiego, Szczawińskiego, jezdnią lokalną wzdłuż Żółkiewskiego, Górniczą i Rapackiego – znów przed kościół Świętej Jadwigi Królowej. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 3 i 11.

Procesja na Borkach wyjdzie ok. godziny 20:30 i przejdzie przez skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Wierzbickiej, a później ulicami Pawią, Stasieckiego i Limanowskiego wróci do kościoła. Postoje (stacje drogi krzyżowej) zaplanowano na ulicach Pawiej i Stasieckiego (procesja nie będzie stawać na ul. Limanowskiego). Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu linii 1, 7, 12, 14, 16, 17, 18 i 25.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie ostrożności w rejonie tras obu przemarszów i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Komunikacja miejska w okresie świątecznym

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, jutro, w Wielką Sobotę, autobusy linii 4 i 13 pojadą objazdami w kierunku Firleja.

Do wtorku włącznie (19 kwietnia), autobusy miejskie w Radomiu będą jeździć następująco:

– w piątek, 15 kwietnia, według rozkładów powszednich, zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20;

– w sobotę, 16 kwietnia, według rozkładów sobotnich, w godzinach ok. 9:00-16:00 zostanie zwiększona częstotliwość linii 13 do około 15 minut i będą wprowadzone objazdy na Firleju – szczegóły poniżej;

– niedzielę i poniedziałek, 17-18 kwietnia, według rozkładów niedzielnych, bez żadnych dodatkowych ograniczeń;

– we wtorek, 19 kwietnia, według rozkładów powszednich, zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20.

W sobotę, w godzinach ok. 9:00-16:00 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały następującymi objazdami: linia 4 – ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala na Józefowie), a następnie Mieszka I i Ofiar Firleja – do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii); linia 13 – stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja – do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii).

Uwaga! Autobusy linii 4 będą zatrzymywać się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (pomiędzy Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie pomiędzy przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią). Powrót sprzed cmentarza na Firleju będzie odbywał się stałymi trasami, to znaczy: linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską, natomiast linia 13 – Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza, rondo Powstańców Warszawy i Mieszka I.

Dla pozostałych pojazdów nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w pobliżu cmentarza na Firleju. MZDiK apeluje jednak do wszystkich kierowców, aby ze względu na skierowanie autobusów powyższymi trasami objazdowymi nie parkowali samochodów po północnej stronie ul. Ofiar Firleja, zwłaszcza na odcinku w okolicach przystanku autobusowego i głównej bramy cmentarza.

Uwaga! W niedzielę w godzinach ok. 6:00-6:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w rejonie niektórych kościołów, spowodowane przejściem tradycyjnych procesji rezurekcyjnych.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt