• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

tenis_swiatek2_290

Na odcinku ul. Struga będzie ruch w jedną stronę

12 kwietnia 2022

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na fragmencie ul. Struga, między ulicami Zbrowskiego i Sportową, czekają nas od piątku przed południem do soboty wieczór. Nie będzie można się poruszać prawym pasem w stronę centrum miasta. Utrudnienia związane są z meczem tenisa Polska-Rumunia.

Już w najbliższy piątek (15 kwietnia) rozpocznie się mecz tenisowy kobiecych reprezentacji Polski i Rumunii w ramach rozgrywek Billie Jean King Cup. Takiego wydarzenia tenisa jeszcze w Radomiu nie było. Dla kibiców jest to olbrzymia gratka. Dość powiedzieć, że bilety na ten mecz, w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63, zostały już dawno wykupione.

Polska drużyna w najsilniejszym składzie

Z siedmiu meczów kwalifikacji o prawo walki bezpośrednio o trofeum BJKC, spotkanie w Radomiu zostało wytypowane przez Międzynarodową Federację Tenisową jako najważniejsze. Świadczy o tym przyjazd do Polski kilkuosobowego delegacji ITF i ekipy telewizyjnej ITF/BJKC.

W naszej drużynie wystąpią najlepsze nasze zawodniczki. Iga Świątek jest liderką światowego rankingu WTA (Tour stało się to 4 kwietnia, pierwsza Polka na pozycji liderki rankingu), wygrała w tym roku trzy turnieje WTA kategorii 1000.

Oprócz niej, w reprezentacji prowadzonej przez kapitana Dawida Celta, zobaczymy jeszcze dwie zawodniczki sklasyfikowane w Top 100 najlepszych tenisistek świata.

„Drugą rakietą” jest Magda Linette (AZS Poznań), która w niedzielę odniosła pierwsze deblowe zwycięstwo w cyklu WTA Tour, triumfując w Charleston, w parze ze Słowenką Andreją Klepac. W singlu dotarła tam do ćwierćfinału. Od poniedziałku jest na 58. miejscu w rankingu tenisistek. W dniu dzisiejszym przylatuje ze Stanów Zjednoczonych i dołączy do drużyny w Radomiu.

Trzecią z Polek, sklasyfikowanych w czołowej setce, na 87. Miejscu, jest Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom). Zawodniczka LOTOS PZT Team była przed rokiem bohaterką meczu wygranego z Brazylią 3:2 (w Bytomiu zdobyła trzy punkty, w tym decydujący w deblu, razem z Katarzyną Kawą  z BKT Advantage Bielsko-Biała).

W reprezentacji Polski znalazła się też Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała), obecnie jest 265. na świecie.

W drużynie Rumunii miała wystąpić jej najlepsza zawodniczka, była liderka rankingu WT Tour – Simona Halep, ale ze względu na kontuzję jej występ został odwołany. Ostatecznie, w Radomiu zagrają: Irina-Camelia Begu (63. w rankingu WTA), Mihaela Buzanescu (123.), Andreea Prisacariu (200.) i Monica Niculescu (44. w deblowym WTA).

Mecz Polska-Rumunia rozpocznie się w piątek o godz. 13.00. Pierwszego dnia zostaną rozegrane dwa mecze singlowe, w których liderki drużyn zagrają z „drugimi rakietami” ekipy przeciwnej.

Następnego dnia, w sobotę o godz. 11.00 spotkają się czołowe zawodniczki obydwu zespołów, a po nich na kort wyjdą „drugie rakiety”. Jeśli wynik będzie remisowy 2:2 odbędzie się mecz deblowy, który wyłoni zwycięzcę.

We wszystkich pojedynkach gra się będzie toczyć do dwóch wygranych setów, z tie-breakiem w trzecim secie (przy stanie 6:6).

Mecz będzie transmitowany w Polsat Sport.

Ulicą Struga jazda w jednym kierunku

W związku z zabezpieczeniem meczu, przez dwa dni będą utrudnienia w ruchu kołowym.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, od piątku (15 kwietnia) od godz. 11:00 do dnia soboty (16 kwietnia) do godz. 19:00 będą zmiany na odcinku ul. Struga, pomiędzy Zbrowskiego a Sportową, oraz objazdy dla autobusów linii 9, 17, 18, 21, 22 i 26.

Dla ruchu zostanie zamknięty wspomniany odcinek, ale tylko w stronę ul. Sportowej. Bez przeszkód będzie można się poruszać w kierunku Gołębiowa I.

Zamknięty pas po stronie Radomskiego Centrum Sportu zostanie przeznaczony do parkowania samochodów.

W czasie obowiązywania zmian autobusy komunikacji miejskiej będą jeździły następującymi objazdami:

linie 9, 22 i 26 – Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga;

linie 17 i 18 – Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca;

linia 21 – Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego.

Trasy powyższych linii w kierunku powrotnym zostaną bez zmian.

Nieczynny będzie przystanek Struga / Zbrowskiego 07 (w kierunku ul. 25 Czerwca, po stronie RCS). Uruchomiony zostanie w zamian tymczasowy przystanek Zbrowskiego / Struga 12 (w kierunku ul. 11 Listopada, za stacją paliw). Dla linii 21 będzie także nieczynny przystanek Żwirki i Wigury / Struga 02 (w kierunku ul. Kusocińskiego).

Na objazdach będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki.

Organizatorzy imprezy apelują do wszystkich uczestników o skorzystanie przede wszystkim z komunikacji miejskiej. Dojazd w okolice hali RCS zapewniają autobusy linii 9, 17, 18, 21, 22 i 26 (do przystanku Struga / Zbrowskiego 10 w kierunku Gołębiowa I lub do przystanku Zbrowskiego / Struga 12 w kierunku Śródmieścia), a ponadto linie 3, 6, 13, 16, 24 (rejon skrzyżowania ulic Struga, 25 Czerwca oraz Żwirki i Wigury – trasa dojścia: ok. 450 m) lub linie 1, 10 (rejon skrzyżowania ulic Struga i Szklanej – trasa dojścia: ok. 500 m).

Roman Furciński, fot. ze strony internetowej PZT, grafika: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt