• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

dk7_poco_290a

Kierowcy są informowani o drodze, której nie ma!

11 kwietnia 2022

Apel do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji: poprawcie oznakowanie na jezdni na ul. Warszawskiej, przed dojazdem do ronda Narodowych Sił Zbrojnych od strony Warszawy. To nie jest już DK7.

Chociaż od prawie dwóch lat, była droga krajowa nr 7 przebiegająca przez Radom zmieniła swój status – jest drogą wojewódzką nr 735 – to kierowcy nadal są informowani, że poruszają się DK7 i gdzie dalej ona prowadzi. Tak jest na ul. Warszawskiej, przed rondem NSZ. Na prawym pasie jezdni w odstępie kilkunastu metrów wymalowana jest na asfalcie takie oznakowanie ze strzałką do jazdy prosto (w stronę centrum miasta) lub w prawo (w kierunku Kielc i Krakowa). Już kilka lat zgłaszaliśmy błędne oznakowanie, bo DK7 nie prowadziła do centrum miasta. Przedstawiciele MZDiK zupełnie zignorowali nasz wniosek.

Teraz jest jeszcze gorzej. Nie dość, że DK7 nie prowadzi do miasta, to nie prowadzi, od prawie dwóch lat, w kierunku Kielc. Na pasie ciągle jest wymalowane DK7, ale od połowy 2020 roku jest to przecież droga wojewódzka nr 735.

Jak widać, dla MZDiK to nie ma żadnego znaczenia. A powinno, bo od zarządcy drogi należy wymagać aktualnego oznakowania.

No cóż, po raz kolejny okazało się, że Radom siłą w precyzji stoi.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt