• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Bez kategorii||Główny slider||Moto info

v_tai_290

Taigo już jest w salonie

30 marca 2022

Volkswagen wprowadził na rynek nowy model osobowego auta. Nazywa się Taigo. Ten kompaktowy SUV jest na poziomie innych modeli niemieckiej marki – Polo i T-Cross. Już jest wystawiony w salonie Ster, u radomskiego dealera Volkswagena.

Model zadebiutował w Europie lipcu ubiegłego roku. W tym miesiącu trafił do polskich salonów. Wyglądem przypomina starszych braci – T-Cross i T-Roc, z tym że od tego drugiego plasuje się trochę niżej jeśli chodzi o wyposażenie i cenę.

Oszczędne silniki

Nowy model VW został zrobiony jako miejski SUV coupe (jak podaje producent). Ma przyjemną linię nadwozia, ze światłami w technologii LED przebiegający przez cały pas przedni (przecinający grill chłodnicy) oraz pas tylny. Auto posiada również matrycowe reflektory IQ.LIGHT LED (w standardzie od linii wyposażenia Style i wyższych).

Taigo ma napęd na przednie koła i można wybierać spośród jednostek napędowych benzynowych: 1.0 TSI o mocy 70 kW/95 KM lub 81 kW/110 KM oraz jako 1.5 TSI o mocy 110 kW/150 KM.

Jak podaje producent, zużycie paliwa Taigo 1.5 TSI, 110 kW/150 KM wynosi: w cyklu miejskim 6,4 l/100 km, pozamiejskim – 4,3 l/100 km, a w mieszanym – 5,1 l/100 km, natomiast emisja CO₂ 116 g/km.

Auto posiada cztery poziomy wyposażenia: Taigo (m.in. wielofunkcyjna kierownica, reflektory LED, asystent hamowania awaryjnego z przodu), Life (m.in. system Park Distance Control i App Connect), Style (IQ.LIGHT – reflektory matrycowe, App Connect Wireless dla Apple CarPlay™ i Android Auto™, a w opcji jest 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG) i R-Line (w sportowym stylu, IQ.LIGHT – matrycowe reflektory LED, system informacyjno-rozrywkowy Ready 2 Discover, podgrzewane przednie fotele.

W opcji można sobie zamówić czarny dach, uchylny i rozsuwany panoramiczny szyberdach.

Wsparcie dla kierowcy

Kierowca ma do dyspozycji wygodną, wielofunkcyjną kierownicę, z której może przełączać niektóre funkcje na duży, kolorowy, multimedialny ekran (wpisanych jest 12 funkcji) umieszczony w środkowej części kokpitu.

Jak podają przedstawiciele marki, Taigo jest standardowo wyposażone w systemy asystujące „Front Assist” (system monitorowania otoczenia z funkcją hamowania awaryjnego w mieście) i „Lane Assist” (system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu).

W opcji dostępny jest system „IQ.DRIVE Travel Assist” umożliwiający półautomatyczną jazdę do ustalonej przez system prędkości maksymalnej 210 km/h.

W samochodzie zainstalowano cztery wejścia USB typu C, dwa z przodu i dwa dla pasażerów z tyłu.

W ofercie koloru nadwozia Taigo jest osiem kolorów.

Ceny nowego modelu – Taigo – rozpoczynają się od 87 190 zł.

Więcej zdjęć modelu Taigo można obejrzeć tutaj.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt