• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

kapi_sezon2022_290a

Sezon driftowy rozpoczęty

18 marca 2022

Emocjonującej jazdy parami po torze i palenia gum tym razem nie było, ale było kameralne show z prezentacją sportowych aut, a nawet pokazu ekskluzywnej bielizny. Tak rozpoczęła driftowy sezon 2022 Karolina Pilarczyk, jedna z najbardziej utytułowanych i najpopularniejszych zawodniczek w tej dyscyplinie.

W środę, w warszawskim klubie Hulakula spotkali się miłośnicy driftu. Zorganizowali je Karoliny Pilarczyk (najpopularniejsza zawodniczka motorsportowa w Polsce, postawiła sobie za cel promocję tej niezwykłej dziedziny sportu wśród Polaków) i Mariusz Dziurleja (team manager i konstruktor aut driftowych zawodniczki).

To będzie pracowity sezon

– To będzie pracowity sezon, zresztą jak każdy. Kocham to co robię, nie mogę się doczekać każdego dnia, w którym siadam za kierownicę jednego z moich motorsportowych aut – przyznała z wielkim uśmiechem i błyskiem w oku Karolina Pilarczyk.

Planuje starować w kilku ligach drigftingowych, a także kontynuować swoją przygodę z off-roadem.
Zaprezentowała auto jakim będzie jeździła w sezonie driftingowym 2022. Będzie to Nissan 200sx s15 z potężnym silnikiem corvette LSX 6.2 doładowanym kompresorem i generującym moc ok. 800 KM. Trzeba przyznać, że najpopularniejsza polska drifterka będzie miała czym przycisnąć.

Na malowaniach samochodu nie mogło zabraknąć wizerunków ukochanych psów zawodniczki. Teraz, doszły również symbole wyrażające wsparcie dla Ukrainy.

Konkursy: na najciekawsze auto…
Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został plebiscyt na Najciekawsze Auto Motorsportowe 2021 (autorski konkurs duetu Pilarczyk-Dziurleja), w którym o zwycięstwie decydowały głosy internautów. W poszczególnych kategoriach wygrali: Adam Fijał z autem Toyota Supra (w kategorii drift), Piotr Sawczenko z Hondą Civic (wyścigi), Marek Suder z Fordem Escortem (rajdy) i Przemysław Szafrański z Gaz’69 (offroad).
Konkurs spotkał się z bardzo dobrym odzewem ze strony fanów motorsportu, a zawodnicy już planują jakie auta zgłoszą do nominacji w kolejnej edycji konkursu.

i „Driftowóz na START”
Przez trzy tygodnie trwał konkurs „Driftowóz na START”. Celem projektu było zarażenie pasją do motorsportu młodych ludzi, zmotywowanie ich do realizowania swoich marzeń, pokazanie miejsc, gdzie mogą bezpiecznie trenować oraz udowodnienie, iż aby zacząć przygodę z driftingiem, nie trzeba mieć dużego budżetu na start. Nagrodą było profesjonalne auto, gotowe do startu na torze. Wygrał je Shawn Czyż, 14-letni pasjonat motoryzacji.

– Wzruszenie i radość zwycięzcy to była dla mnie największą nagrodą za realizację tego projektu. Mam nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom przyczynimy się  do wychowania kolejnego pokolenia pasjonatów driftingu – powiedział Mariusz Dziurleja.


Wsparcie dla Ukrainy
Spotkanie było również okazją do zamanifestowania wsparcia dla Ukrainy i wsparcia finansowego dwóch aktywnie działających na rzecz Ukrainy fundacji: Motoryzacja Dzieciom oraz Viva! Schronisko w Korabiewicach. Gościem specjalnym eventu, Inesa Tuszkanowa, ukraińska zawodniczka motorsportowa.

Karolinie Pilarczyk i Jej Zespołowi życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie!

Roman Furcfiński, źródło: PR&Management BlogStar, fot. Paweł Arczewski, Konrad Urbański

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt