• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

oszustwo_na_banki

Uważajcie! Oszuści podszywają się pod banki!

14 marca 2022

Nie klikajcie w przesyłane, rzekomo przez banki, wiadomości pocztą mailową dotyczące potwierdzenia numeru telefonu. Rozsyłają je oszuści, którzy chcą zdobyć Wasz numer telefonu!

Pod koniec ubiegłego tygodnia i w weekend otrzymaliśmy kilka maili z banków, niby banków. Najpierw z ING, później z Santander Banku, BNP Parisbas, mBanku i Banku Millenium.

W każdej, już nagłówek powinien zwrócić uwagę i czujność. Zamiast zwrotu „Szanowna Pani/Szanowny Panie” jest „Cześć”, zwrot jak do kolegi/koleżanki, czego żaden z banków nie stosuje.

W treści jest informacja, że „(…) otrzymałeś nową wiadomość potwierdzającą Twój bezpieczny numer telefonu, dzięki czemu możesz bez wyjątku nadal korzystać z naszych usług online. Musisz zakończyć aktualizację przed 30.03.2022 w przeciwnym razie Twoje konto zostanie zablokowane i będziesz musiał odwiedzić jeden z naszych oddziałów. Potwierdź swój numer telefonu klikając poniższy link (…) i tu, poniżej jest aktywna ramka „Dostęp do mojego telefonu”.

W żadnym wypadku nie klikajcie w taką ramkę!

Naturalnie, jak to w działaniach oszustów, żeby być wiarygodnymi, kolorystyka logotypów banków jest bardzo podobna do oryginałów.

Oszustwo widzimy poniżej. Najpierw jest biała kartka, że niby pod wspomnianą wiadomością już nic nie ma. Jednak schodząc niżej znajdujemy wiadomość, w języku niemieckim, w którym jej nadawca – tłumacząc na język polski – „bardzo dziękuje za zarejestrowanie się na O2 Newsflash, informuje o możliwościach atrakcyjnych ofert cenowych, trendami mobilnymi i ofertami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb, a na koniec życzy dobrej zabawy z O2 Newsflash”.

Nie dajcie się oszukać! Wyrzucajcie takie wiadomości ze swoich poczt do kosza, w przysłowiowy kosmos!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt