• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

mieszka1_290

Ograniczenia na ul. Mieszka I na dłużej

20 lutego 2022

Na ul. Mieszka I, na odcinku między ul. Żółkiewskiego a ul. Brzustowską, zakończyły się roboty drogowe, ale dalej są znaki o robotach drogowych. Jak długo jeszcze? – pytają kierowcy. Okazuje się, że będzie tak jeszcze przez kilka miesięcy.

Jadąc ul. Mieszka I, od ul. Żółkiewskiego w kierunku Józefowa, kierowcy muszą się dostosować do ograniczenia prędkości do 30 km/h. Inny znak ostrzega o robotach drogowych.

Po prawej stronie, za przystankiem autobusowym wybudowano prawoskręt do budowanego pawilonu handlowo-usługowego i stacji paliw (inwestorem jest Agata sp. z o.o.). Po drugiej stronie (jadąc od strony Józefowa), wybudowano lewoskręt do zjazdu do przyszłego pawilonu. Przed prawoskrętem i lewoskrętem ustawiono znaki zakazu skrętu, z tabliczką „Nie dotyczy pojazdów budowy”.

Na jezdni w kierunku Józefowa, powstała również sygnalizacja świetlna mająca ułatwić ruch do i z nowego obiektu. Światła te zostaną skoordynowane z sygnalizacjami na skrzyżowaniach z ulicami Żółkiewskiego oraz Królowej Jadwigi i Brzustowską.

Roboty drogowe na obu jezdniach ul. Mieszka I już się skończyły. Wymalowane są oznakowania poziome na obu jezdniach. Jednak znaki o robotach nadal są zawieszone.

– Czy znaków nie można zdemontować i znieść ograniczenia? – pytają kierowcy.

Okazuje się, że na razie nic się nie zmieni.

– Gdybyśmy dopuścili normalny ruch, musielibyśmy włączyć docelową sygnalizację świetlną na nowo wybudowanej sygnalizacji. To mogłoby wprowadzać w błąd kierowców. Obecna organizacja ruchu, tymczasowa, będzie do momentu wybudowania drogi wewnętrznej przy nowym obiekcie. Nie jesteśmy jednak w stanie powiedzieć, do kiedy taka organizacja będzie trwała – powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Cóż, kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt