• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

przejscie_wyprzedzanie2_920

Nie wyprzedzajcie przed przejściem dla pieszych!

12 stycznia 2022

Kierowcy bardzo często robią ten błąd. Kara za jego popełnienie, od 1 stycznia, jest bardzo wysoka. Wynosi 1 500 zł.

Droga jednojezdniowa, z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku. Prawym i lewym pasem jadą samochody. Zbliżają się do przejścia dla pieszych. Nie ma na nim sygnalizacji świetlnej. Pojazd z lewej jedzie szybciej i wyprzedza auto z prawej, pierwszy przejeżdżając przez przejście. Nie róbcie tak, bo będzie to drogo kosztowało.

Po zatrzymaniu przez policjanta, nie będzie tłumaczenia, że uważałem, że na przejściu i w jego okolicy nie było przecież pieszych. Takie wyjaśnienie nie pomoże.

Art. 86b paragraf 1 znowelizowanej ustawy „Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw”, która weszła w życie od 1 stycznia tego roku, mówi jasno: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, prowadząc pojazd mechaniczny wyprzedza pojazd na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem podlega karze grzywny nie niższej niż 1 500 złotych”.

Zatem, nie wyprzedzajcie na takim przejściu, ani przed nim. Najwyżej, zrównajcie się z jadącym obok pojazdem, ale nie wyprzedzajcie, bo kara jest naprawdę dotkliwa.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt