• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Bez kategorii||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

wiejska_zamknieta_920

Ul. Wiejska będzie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

12 stycznia 2022

Od jutra, 13 stycznia, nieprzejezdny będzie odcinek ul Wiejskiej, między ulicami Młodzianowską a Południową – informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Powodem utrudnień są roboty na zlecenie Wodociągów Miejskich. Mają trwać do 30 września.

Ul. Wiejska zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Młodzianowskiej (przy figurce) do ul. Południowej (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną). Zakaz wjazdu na ten fragment nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów budowy oraz mieszkańców pobliskich posesji. Mieszkańcy będą mieli możliwość przejazdu w zależności od wykonywanych robót i postępu prac. Oznakowany objazd w obydwu kierunkach będzie wyznaczony ulicami Młodzianowską (obok kościoła) i Południową.

Roboty w dwóch etapach

Roboty obejmą również fragment skrzyżowania ulic Wiejskiej i Młodzianowskiej. Ruch na wprost będzie się tam odbywał po odcinku jezdni tymczasowej, wybudowanej przez wykonawcę inwestycji po wschodniej stronie figurki.

Prace, w ramach zadania „Modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej z rozdziałem kanalizacji sanitarnej i deszczowej w dzielnicy Młodzianów”, mają być podzielone na dwa etapy.

– W pierwszym, ma zostać zmodernizowana kanalizacja sanitarna i deszczowa na odcinku od ulicy Orzechowej do ulicy Południowej oraz odtworzona droga. Roboty mają się rozpocząć 13 stycznia, a zakończyć do 30 czerwca, jeśli nie będzie nieprzewidzianych problemów. W drugiej, identyczne roboty mają być prowadzone od ulicy Gajowej do ulicy Działkowej. Tu, prace mają być prowadzone od 1 lipca do 30 września – dowiedzieliśmy się od Anny Prokopokowicz, rzeczniczki Wodociągów Miejskich.

Objazdy dla autobusów

Autobusy komunikacji miejskiej linii 6 będą do odwołania kursowały objazdem – w obu kierunkach ulicami Czarną, Młodzianowską (prosto obok kościoła), Południową i Wiejską. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Wiejska / Południowa 01 (w stronę ul. Czarnej). W jego zastępstwie będzie obowiązywał przystanek Południowa / Wiejska 02 (w stronę ul. Jana Pawła II).

Ze względu na wprowadzenie objazdu skorygowany zostanie także rozkład jazdy linii 6.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Wykonawcą zadania jest firma Instal-Glob Marcin Maj, która wygrała przetarg i zainkasuje za swoją pracę 4,691 mln zł (brutto).

Roman Furciński, fot. ilustracja, mapka objazdu: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt