• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wypadek_znak_920

Tragiczny wypadek w Sławnie

10 stycznia 2022

61-letni mężczyzna zginął w wypadku w Sławnie, w gminie Wolanów. Trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna, który w Nowy Rok nad ranem w powiecie grójeckim potrącił śmiertelnie pieszego.

Do tragicznego wypadku w Sławnie doszło w sobotę, 8 stycznia, tuż przed godz. 7:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 61-letni mieszkaniec powiatu radomskiego jadąc osobowym volkswagenem w kierunku Przysuchy z niewyjaśnionych przyczyn przeciął przeciwny pas, chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji zatrzymując się jej terenie. Zmarł na miejscu. Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

Potrącił pieszego i uciekł

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 55-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, któremu postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w Turowicach, w gminie Jasieniec, w powiecie grójeckim, na drodze wojewódzkiej nr 730 (pisaliśmy o wypadku 1 stycznia). Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem potrącił pieszego. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Pieszy, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Grójca, zmarł na miejscu. Martwego mężczyznę znalazł przypadkowy kierowca 1 stycznia, ok. godz. 4:40.

Następnego dnia, do grójeckiej Komendy Powiatowej Policji zgłosił się 55-letni mieszkaniec Grójca informując, że to on siedział za kierownicą osobowego opla, które uczestniczyło we wspomnianym.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu (na wniosek prokuratury) trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

O 3 wypadki za dużo

Wypadek w Sławnie był już trzecim w tym roku ze skutkiem śmiertelnym w regionie radomskim (byłe województwo radomskie). Wcześniej tragedie wydarzyły się w Turowicach i w Kozienicach. Zginęły 3 osoby. Było o trzy wypadki i trzy ofiary śmiertelne za dużo.

W garnizonie mazowieckim Policji (województwo mazowieckie z wyłączeniem Warszawy i powiatów do niej przylegających) w zeszłym roku doszło do 1 844 wypadków, w których zginęły 242 osoby i  2 197 zostało rannych.

Apelujemy o rozsądek na drodze i ostrożniejszą jazdę. Uruchomcie wyobraźnię, że warunki pogodowe i na drodze powinny wymusić wolniejszą i bezpieczniejszą jazdę.

Szerokości na drodze! Jeździjcie ostrożnie i bezpiecznie!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt