• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

orszak_3kroli2022

W czwartek przejdzie Orszak Trzech Króli

4 stycznia 2022

6 stycznia, w czwartek, w Kościele Katolickim przypada święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne święto Trzech Króli. W Radomiu przemarsz orszaku odbędzie się od Rynku ulicami Wolność i Reja do Żeromskiego na plac Corazziego. Będą utrudnienia w ruchu.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się na Rynku o godz. 12:00. Trasa będzie poprowadzona przez ulice Wolność, Reja, plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego do placu Corazziego (przed Urzędem Miejskim). Po drodze, kolumna będzie zatrzymywać się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze o.o. Bernardynów, na ul. Żeromskiego u zbiegu z ul. Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy parku Kościuszki – naprzeciw Urzędu Miejskiego. W tych miejscach zaplanowano inscenizacje związane ze świętem Trzech Króli – będą tam postoje po ok. 10 minut.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przemarszem w godzinach ok. 12:00-12:45 wystąpią utrudnienia w ruchu, z powodu zamknięcia dla ruchu kołowego odcinków ulic Reja i Żeromskiego, oraz zostaną wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25.

Zasadniczo będą one przebiegać ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez pl. Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch będzie chwilowo całkowicie wstrzymany. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów – w tych przypadkach poczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów autobusów mogą różnić się od rzeczywistych.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o wyrozumiałość i o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu i o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt