• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wigilia_autobusy_4i13_920

Bez zmian w organizacji ruchu przy cmentarzu na Firleju

23 grudnia 2021

W Wigilię, 24 grudnia, nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Firleju dla innych pojazdów niż autobusy, poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Planowane są objazdy dla autobusów linii 4 i 13.

MZDiK przewiduje większe natężenie ruchu przy Cmentarzu Komunalnym na Firleju. Wiąże się to z problemami autobusów linii 4 i 13 przy zawracaniu na pętli. 24 grudnia, w godzinach ok. 10:00-15:00 będą objazdy dla linii 4 i 13. W tym czasie autobusy tych linii będą kursowały następującymi objazdami tylko w stronę Firleja:

– linia 4 ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala na Józefowie), przez rondo Powstańców Warszawy, a następnie Mieszka I i Ofiar Firleja – do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii);

– linia 13 stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie ulicą Aleksandrowicza, przez rondo Powstańców Warszawy, Mieszka I oraz Ofiar Firleja – do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii).

Autobusy linii 4 będą zatrzymywały się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (między Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie między przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią).

Powrót sprzed cmentarza będzie odbywał się stałymi trasami, tzn.: linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską, a linia 13 – Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza, rondo Powstańców Warszawy i Mieszka I.

MZDiK apeluje jednak do kierowców, żeby z uwagi na skierowanie autobusów powyższym objazdem nie parkowali samochodów po północnej stronie ul. Ofiar Firleja – szczególnie na odcinku w okolicach przystanku i głównej bramy cmentarza (od Mieszka I do pawilonów handlowych).

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt