• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

S7 Napierki - Płońsk, pierwsze pojazdy na dwujezdniowym odcink

S7 – nowe odcinki drogi od Warszawy do Gdańska

22 grudnia 2021

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ma być oddany odcinek nowej drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy. Chodzi o fragment od Płońska do Napierek. To ok. 50 km drogi. Ale nie na całym odcinku będzie można jeździć po dwóch jezdniach z dwoma pasami ruchu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dziś został oddany jeden fragment: jadąc od Warszawy – od węzła Strzegowo Północ do Pawłowa przed Płońskiem, natomiast jutro ma być puszczony ruch na odcinku pozwalającym ominąć Mławę i dojechać do Napierek (przy granicy województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego).

Tymczasowa organizacja ruchu

Od dziś kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo. Jadąc dalej na południe, od Pawłowa do Cieciórek, na odcinku o długości ok. 7 km korzystają z dróg zbiorczych. W tym też miejscu, przy dużym natężeniu ruchu, należy się spodziewać potencjalnych utrudnień spowodowanych ograniczoną przepustowością drogi zbiorczej. Dalej do Płońska dojeżdżamy nową jezdnią drogi ekspresowej.

Łatwiej i wygodniej będzie przemieszczać się między Warszawą a Trójmiastem.

Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Dalej, do Strzegowa będzie dwujezdniowa droga ekspresowa. Kierowcy będą mieć do dyspozycji ok. 50 km nowej drogi dwujezdniowej, 14 km z ruchem po jednej jezdni i wspomniane ok. 7 km drogami zbiorczymi.

Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji i z ograniczeniami prędkości, które wyznaczają znaki. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych i 60 km/h na jednojezdniowych.

Udostępnienie odcinków S7 do ruchu nie oznacza zakończenia prac. Terminy zakończenia robót i oddania drogi do użytku w pełnym zakresie przewidziane są przed wakacjami w przyszłym roku.

Mapka GDDKiA

71 km nowej drogi

W latach 2005-2018 powstał odcinek Gdańsk – Napierki. Kolejną inwestycję, obejmującą budowę 71 km nowej drogi ekspresowej S7 z Napierek do Płońska podzielono na cztery odcinki: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km), w systemie Projektuj i buduj. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

Na tym fragmencie nowej drogi powstało m.in. 70 obiektów inżynierskich i 10 węzłów (jadąc od północy, od Napierek): Mława Północ, Mława Wschód, Mława Południe, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie i Dłużniewo. Będą cztery miejsca obsługi podróżnych (MOP): Pepłowo I, Pepłowo II, Ćwiklinek i Dłużniewo.

Wykonawcą trzech odcinków jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe (odcinek Strzegowo-Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, odcinek Pieńki-Płońsk za 311,7 mln zł i odcinek Napierki-Mława za 294,7 mln zł), a jednego Mława- Strzegowo jest konsorcjum firm PORR i PORR Bau (za cenę 446,1 mln zł).

Kierowcom zostanie oddane do użytku ok. 50 km nowej drogi.

Roman Furciński, źródło: GDDKiA

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt