• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

ford_920

Ford S-Max w hybrydzie

15 grudnia 2021

Oszczędny napęd hybrydowy, który może być świetną alternatywą dla silników wysokoprężnych, dynamika i oszczędność w trasie to jedne z zalet hybrydowej wersji Forda S-Max. W mieście, można podróżować wykorzystując silnik elektryczny.

Ford ma ofertę dla tych, którzy nie są przekonani do aut z napędem wyłącznie elektrycznym. Proponuje hybrydę FHEV, która łączy jazdę na silniku konwencjonalnym i elektrycznym.

Na „elektryku” nie tylko w mieście

Podczas hamowania odzyskiwane jest nawet 90% energii, dzięki czemu jest ona wykorzystywana do zasilania akumulatora trakcyjnego. Silnik elektryczny może samodzielnie napędzać przednie koła co pozwala na bezemisyjną jazdę w mieście, a w trasie, np., zjeżdżając ze wzniesienia, pozwala oszczędzać paliwo.

Silnik elektryczny współpracuje z wolnossącą jednostką spalinową o pojemności 2488 cm3 generującą 152 KM mocy i 200 Nm momentu obrotowego. Średnie spalanie wynosi 6,4 l/100km (emisja CO2 od 146-147 g/km WLTP), przyspieszenie 0-100 km/h 9,8 s, a prędkość maksymalna 185 km/h.

Układ napędowy umożliwia holowanie przyczepy o masie do 1750 kg w przypadku 5-miejscowego wariantu S-MAX Hybrid i 1560 kg w wariancie 7-miejscowym.

Pojemny VAN

Hybrydowy S-Max jest autem rodzinnym (są wersje 5- i 7-osobowe). Tylna przestrzeń zapewnia dużą praktyczność. Siedzenia w drugim rzędzie mogą być niezależnie przesuwane zwiększając przestrzeń ładunkową lub zapewniając więcej miejsca na nogi podróżnym.

W aucie można przewozić ładunki o wysokości do prawie 1 m i szerokości ponad 1 m. Nawet przy wykorzystaniu wszystkich siedmiu miejsc siedzących, przestrzeń bagażowa oferuje 285 litrów. Pojemność bagażnika zwiększa się do 965 litrów (przy 5 podróżujących osobach) i do 2 020 litrów (przy 7 osobach).

Pod podłogą bagażnika jest dodatkowy schowek, w drugim rzędzie, każde siedzenie ma niezależne uchwyty isofix.

Roman Furciński, źródło: Ford

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt