• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wjazdowa_920

Ul. Wjazdowa już przejezdna na całym odcinku

12 grudnia 2021

Nie ma już utrudnień na ul. Wjazdowej. Można nią jeździć od ronda przy przejeździe kolejowym do ul. Wierzbickiej.

Przebudowaną ul. Wjazdową udostępniono dla kierowców przed minionym weekendem. Przy okazji budowy trasy N-S, gmina zdecydowała się zmodernizować ok. 250-metrowy odcinek od przejazdu kolejowego (powstało tu rondo rozprowadzające ruch do ulic Gajowej i Wjazdowej oraz wzdłuż torów kolejowych w kierunku os. Południe i ul. Młodzianowskiej) do wyjazdu z zajezdni autobusowej. Przy okazji przebudowano infrastrukturę podziemną (kanał deszczowy, sieci energetyczną i teletechniczną.

Ulica na wspomnianym odcinku została poszerzona do trzech pasów ruchu – dwóch w kierunku ronda i jeden w kierunku ul. Wierzbickiej. Po południowej stronie jezdni (po stronie zajezdni autobusowej) powstał ciąg pieszo-rowerowy, a po północnej nowy chodnik.

Przy rondzie wybudowano sygnalizację świetlną. Działa w trybie ostrzegawczym, czyli świeci się żółte światło pulsujące. Docelowo, światła mają być skoordynowane z ruchem pociągów.

– Będą się one uruchamiały wyłącznie przed i w trakcie zamknięcia szlabanów. Kolejarze przeprowadzają obecnie prace przy wymianie szlabanów. Do momentu ich zakończenia rogatki nie działają. Upoważnieni pracownicy PKP zatrzymują samochody przed torami, jeżeli nadjeżdża pociąg. Apelujemy o ostrożność – informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.


Cała inwestycja (trasa N-S wraz z ul. Wjazdową) kosztowała prawie 29,2 mln zł. Wykonawcą całego zadania była spółka Strabag z Pruszkowa – oddział Kielce-Radom.

Wkrótce ma być przywrócona stała trasa autobusów linii 25 przez ulice Wjazdową, Gajową i Południową.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt