• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

opp_stlica_s8_920

Nowy radar w Warszawie na S8. Uważajcie!

23 listopada 2021

Radar kontrolujący odcinkowy pomiar prędkości zaczął od dziś działać w Warszawie i jej okolicach. Urządzenie zamontowano na odcinku trasy S8 pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego.

Wczoraj napisaliśmy o planach zamontowania na polskich drogach 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Dziś, kolejna informacja, o uruchomieniu takiego radaru na drodze ekspresowej S8 w stolicy. Na kontrolowanych odcinkach, pojazdy osobowe mogą poruszać się z prędkością do 120 km/h, a ciężarowe z prędkością do 80 km/h. Kierowcy są o tym informowani odpowiednimi znakami.

Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8 pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego.

W sumie, kosztem 4 mln zł, zainstalowano 30 kamer, które kontrolują łącznie 14 km trasy S8. Na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość. Każdy pojazd jest kontrolowany pod kątem miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego oraz maksymalnej dozwolonej prędkości. Zarejestrowane zdjęcia jadących zbyt szybko pojazdów są przesyłane online do systemu centralnego CANARD. Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, obrazy są wysokiej rozdzielczości i jakości, również w porze nocnej oraz przy trudnych warunkach atmosferycznych.

Cóż, nam pozostaje tylko zwrócić uwagę kierowcom, którzy często jeżdżą wspomnianą trasą, albo jeżdżą nią lub będą nią jeździli sporadycznie, żeby się pilnowali, bo kilka minut rozprężenia oraz luzu może drogo kosztować.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

Roman Furciński, źródło, fot.: GITD

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt