• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

lubelska_maleczyn_920

Remont drogi w Małęczynie Nowym. Zmiany w kursowaniu autobusów linii 24

22 listopada 2021

Od dziś, do odwołania, kursy wariantowe linii 24 zostaną skrócone do tymczasowego przystanku Małęczyn Stary. Powodem jest remont ul. Lubelskiej w Małęczynie Nowym, w gminie Gózd.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, konieczność okresowej zmiany trasy wynika z planowanego układania nawierzchni na całej szerokości odcinka ul. Lubelskiej w Małęczynie Nowym. Ruch będzie wtedy ograniczony, a chwilami całkiem niemożliwy. Z tego powodu nie będzie możliwości dojazdu do pętli Małęczyn Nowy – ani od wschodu, ani od zachodu.

Autobusy będą kursować w Małęczynie Starym ulicami Radomską, Makowską i Ziembickiego do tymczasowego przystanku końcowego Małęczyn Stary (przy ul. Ziembickiego, za skrzyżowaniem z Makowską, w stronę Szkolnej). Tam będą realizowane rozkładowe postoje.

Odjazdy z tego przystanku będą wykonywane zgodnie z rozkładem jazdy linii 24, obowiązującym normalnie dla przystanku Małęczyn Stary / Ziembickiego (w stronę ul. Radomskiej). Powrót autobusów w kierunku Radomia będzie odbywał się przez ulice Ziembickiego, Szkolną i Radomską.

Nieczynne będą przystanki: Małęczyn Stary / Ziembickiego (w obu kierunkach, w stałych lokalizacjach); Małęczyn Nowy / Kościelna (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy / Cmentarz (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy I (NŻ) (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy (pętla przy ulicy Lubelskiej).

Poniższe przystanki będą czynne tylko dla kursów z Grzmucina: Małęczyn Stary / Makowska (przy ul. Radomskiej, w stronę Szkolnej); Małęczyn Nowy / Szkolna (przy ul. Radomskiej, w stronę Szkolnej). Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe: Małęczyn Stary (przystanek końcowy i zarazem początkowy w podanej wyżej lokalizacji); Małęczyn Stary / Ziembickiego (przy ul. Szkolnej, za Ziembickiego, w stronę Radomskiej); Małęczyn Stary / Szkolna (przy ul. Szkolnej, w pobliżu szkoły, w stronę Radomskiej).

Powyższe zmiany dotyczą tylko kursów wykonywanych rozkładowo do pętli Małęczyn Nowy oraz z powrotem. Trasa oraz przystanki kursów wariantowych do pętli Grzmucin i z powrotem nie ulegają zmianom na terenie Małęczyna Starego.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt