• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

tragediee_920

Tragiczne wypadki dzień po dniu

11 listopada 2021

Dwie kobiety zginęły po zderzeniu auta osobowego z ciężarówką w Pawliczce, w powiecie lipskim. W Radestowie, koło Przysuchy, prawdopodobnie zbyt szybka jazda kierowcy doprowadziła do śmierci pieszej i dwóch pasażerów samochodu.

To były dwa bardzo tragiczne dni w regionie radomskim (czwartek jeszcze się nie skończył, ale mamy nadzieję, że nie dojdzie do jakiegoś wypadku ze skutkiem śmiertelnym). Przez ludzką nieostrożność, nieuwagę i brak rozsądku zginęło kilka osób.

Wymuszenie pierwszeństwa (?)

W środę, w Pawliczce, w gminie Rzeczniów, w powiecie lipskim, przed godz. 12 doszło do wypadku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 747 z drogą lokalną nr 3536w. Zderzyły się ciężarowy man i osobowy opel. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce i doszło do zderzenia pojazdów. Niestety, jego finał miał tragiczne skutki. Na miejscu zginęły dwie kobiety podróżujące oplem, a kierowca tego auta i dwóch pasażerów – mężczyzna i kilkumiesięczne dziecko – zostali przewiezieni do szpitala.

Nadmierna prędkość (?)

Dzisiaj, niestety, znowu był tragiczny wypadek. Tym razem w innej części naszego regionu. Ok. godz. 9:30 na drodze wojewódzkiej nr 727 w Radestowie, w gminie Borkowice, w  powiecie przysuskim, 38-letni kierowca subaru prawdopodobnie nie dostosował się do ograniczenia prędkości, potrącił idącą poboczem 70-letnia kobietę, a następnie uderzył w betonowy przepust. Pani zginęła na miejscu. Śmierć w wypadku, po uderzeniu w przepust, ponieśli dwaj pasażerowie auta, w wieku 40 i 42 lat. Kierowcę subaru, z obrażeniami ciała odwieziono do szpitala. Mężczyźni jadący samochodem byli mieszkańcami województwa łódzkiego.

Na zdjęciu poniżej widać auto po wypadku. To nie są dwa samochody. To rozerwane subaru.

– Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze.  

Ładna pogoda i dobre warunki sprzyjają jeździe, ale zawsze trzeba pamiętać o ostrożności i kierowaniu się rozsądkiem – powiedziała podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Jeździjcie ostrożnie. Nie spieszcie się, bo chwila nieuwagi lub braku koncentracji może kosztować – jak w obu wypadkach – ludzkie życie. Jeździjcie tak, żebyście mogli zapanować nad autem i bezpiecznie wyhamować. Nie wymuszajcie pierwszeństwa przejazdu. I pamiętajcie o bardzo ważnej rzeczy: zawsze stosujcie zasadę ograniczonego zaufania.

Roman Furciński, fot. OSP Pawliczka, Policja Mazowsze

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt