• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

warszawska_920

Miliony na przebudowę ul. Warszawskiej. Czy nad będzie arterią dwujezdniową?

28 października 2021

76 mln zł otrzymało miasto Radom na modernizację i przebudowę ul. Warszawskiej, od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granic miasta. Jak są plany co do tej ulicy? Nie ma kasy na przebudowę ul. Wolanowskiej

Ul. Warszawska na wspomnianym odcinku była drogą krajową nr 7. Była, bo po wybudowaniu zachodniej obwodnicy Radomia, czyli ekspresowego odcinka S7, miejska „siódemka” straciła status drogi krajowej. Teraz jest drogą wojewódzką nr 735.

Na przebudowę ul. Warszawskiej, od ronda NSZ do granic miasta, Radom otrzymał 76 mln zł z rządowego Programu Polski Ład.

To, że ta ulica wymaga przebudowy, nie ulega wątpliwości. Na całym wspomnianym odcinku, praktycznie nie ma chodników, po obu stronach. Są, ale miejscami i to na niewielkich fragmentach. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ma już jakąś koncepcję na tę ulicę w przyszłości. Przesłaliśmy kilka pytań do MZDiK.

– Ulica Warszawska na odcinku od ronda NSZ do granic miasta ma być ulicą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w kierunku. Mają być przebudowane wszystkie skrzyżowania, mają być zrobione zjazdy oraz odwodnienie jezdni i kanalizacja – powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Czy w planach jest wybudowanie chodników wzdłuż jezdni, po jednej lub obu stronach, lub ciągu pieszo-rowerowego? Np., po stronie wschodniej (od strony os. Michałów i Józefowa)? Jest taki pomysł, ale na razie nie mówi się o konkretach. W każdym razie, mają być. I dobrze, bo aż się prosi o chodnik i drogę rowerową wzdłuż ul. Warszawskiej.

Do kwietnia przyszłego roku ma być ogłoszony przetarg na wyłonieni wykonawcy w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Niestety, miasto nie otrzymało pieniędzy z Polskiego Ładu na przebudowę ul. Wolanowskiej, która jest w bardzo słabym stanie. Jak zapewniają władze miasta, będą się wnioskowali o pieniądze na remont i modernizację tej ulicy w następnym rozdaniu programu.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt