• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

nekropolie_ruch_920

Organizacja ruchu przy nekropoliach

27 października 2021

Organizacja ruchu przy nekropoliach

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji od 30 października do 1 listopada będą zmiany w organizacji ruchu kołowego w okolicach cmentarzy. Najlepiej, zostawić swoje auta w garażach i na parkingach, i przesiąść się do autobusów.

Jeżeli zamierzacie odwiedzić groby swoich bliskich w Radomiu, najlepiej dojechać do nekropolii autobusem. Dlaczego? Autobusy szybciej dojadą na miejsce, na liniach jeżdżących na Firlej autobusy będą miały wyznaczone pasy ruchu dla siebie, dzięki czemu nie będą one musiały stawać w korkach!

Uwaga! W poniedziałek, 1 listopada, komunikacja miejska będzie darmowa dla wszystkich, a autobusy będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością.

Jak będzie organizacja ruchu?

Od 30 października do 1 listopada ul. Limanowskiego będzie zamknięta od Maratońskiej do Tytoniowej. Zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył tylko mieszkańców tych dróg (w przypadku ul. Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK).

Ul. Dębowa od Limanowskiego do parkingu będzie drogą jednokierunkową (podobnie będzie od Maratońskiej do Stasieckiego, ale tam z wyjątkiem autobusów).

Uwaga! Prawie cała ul. Tytoniowa będzie objęta zakazem zatrzymywania się ze względu na konieczność zapewnienia przejazdu autobusom miejskim.

Dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy od 30 października do 1 listopada jedynie od strony ul. Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć tylko autobusy miejskie)!

Południowe pasy ul. Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do przedłużenia Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych.

Podobnie będzie na ul. Mieszka I (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy).

Nie wszędzie przejedziecie

MZDiK apeluje do kierowców prywatnych aut, żeby nie jechali przez Józefów do trasy nr 735 (ul. Warszawska, stara „siódemka”), bo będą tam zawracani przez policjantów. Funkcjonariusze będą wpuszczali w ulice Mieszka I (na północ od ronda) i Aleksandrowicza (na zachód od pętli autobusowej) tylko autobusy i inne uprzywilejowane pojazdy.

Zakaz ruchu (oprócz mieszkańców) będzie obowiązywał na ul. Gombrowicza.

Uwaga! Nowe parkingi od północnej strony Cmentarza Komunalnego będą w tym roku także na dwóch nowych drogach między ulicami Witosa, Warszawską i Rataja.

Na ulicach Warszawskiej (przy cmentarzu prawosławnym) i Kozienickiej (przy cmentarzu w Rajcu Szlacheckim) obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Miejsca postojowe będą tam odpowiednio obok cerkwi prawosławnej oraz przy ul. Północnej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy MZDiK prosi o pozostawienie ich dla osób przyjezdnych i najbardziej potrzebujących, np., starszych oraz niepełnosprawnych.

Roman Furciński, źródło i mapki: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt