• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wiadukt_struga3_920

Otworzyli dla ruchu wiadukt łączący ulice Struga i Kozienicką

14 października 2021

Nowy, dwuprzęsłowy wiadukt nad torami kolejowymi linii nr 8 relacji Warszawa – Radom, został dziś otwarty dla ruchu. Jezdnia jest szersza, w kierunku ronda Popiełuszki jest jeden pas ruchu, w stronę centrum są dwa – buspas z pasem dla rowerów. Jest również ciąg pieszo-rowerowy, ale tylko od południowej strony.

Przejazdu nie było przez osiem i pół miesiąca. 31 stycznia zaczęła się rozbiórka wiaduktu. Samochody i autobusy komunikacji miejskiej jeździły objazdami.

Dziś, po wybudowaniu nowego wiaduktu, jezdnia została oddana dla ruchu samochodom, autobusom i rowerzystom oraz ciąg pieszo-rowerowy (dla pieszych i rowerzystów).

Obiekt jest szerszy, po jednym pasie ruchu w obu kierunkach oraz buspas z pasem dla rowerów w kierunku centrum miasta. Po jednej stronie wiaduktu, południowej, jest ciąg pieszo-rowerowy.

– Stary wiadukt był jednoprzęsłowy, nowy jest dwuprzęsłowy. To oznacza, że uwzględniono przyszłą drogową inwestycję miasta. Z wiaduktu można wygodnie zejść na nowy przystanek Radom Gołębiów. Dostęp do niego ułatwi winda, osobom o ograniczonej możliwości poruszania się – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które były inwestorem zadania. – Do końca roku przewidziano porządkowanie terenu przy linii kolejowej. Po wybudowaniu podstacji trakcyjnych przez PKP Energetykę i zamontowaniu w pierwszym kwartale 2022 roku nowego systemu sterowania przez Thales, certyfikaty do jazdy z prędkościami 160 km/h powinny być uzyskane w 2023 roku.

Dodał, że od 29 sierpnia pociągi relacji Warszawa – Radom jadą po dwóch torach na całej trasie. Zlikwidowane zostało „wąskie gardło”, czyli jeden tor między Warką a Radomiem.

Wybudowane zostały trzy nowe przystanki: Radom Stara Wola, Radom Gołębiów i Radom Północny, które mają ułatwić i poprawić komunikację w regionie.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt